Veszélyesek, de nem döntő jelentőségűek az oroszok hiperszonikus fegyverei
Legalábbis jelen állás szerint.
Mark Milley tábornok, az amerikai vezérkari főnökök egyesített bizottságának vezetője szerint az oroszok által bevetett hiperszonikus fegyverek nem döntő jelentőségűek a háború kimenetelének szempontjából.
A tábornok a képviselőház védelmi albizottságának meghallgatásán kiemelte, hogy a sebességét leszámítva nincsenek olyan jellemzői a hiperszonikus rakétáknak, melyek a célpontokra gyakorolt hatásait tekintve kiemelnék a többi fegyver közül.
Milley azonban megerősítette, hogy ez volt az első alkalom, amikor hiperszonikus fegyvereket éles harcban alkalmaztak, a védelmi minisztérium pedig kellően komolyan vette ezeket a csapásokat, és minden egyes észlelt bevetést elemeztek.
Lloyd Austin amerikai védelmi miniszter hasonló állásponton van, és úgy vélekedik, hogy a légvédelem által gyakorlatilag kivédhetetlen hiperszonikus fegyverek nem növelik egy esetleges nukleáris csapás kockázatát orosz részről.
A védelmi minisztérium szerint Oroszország a háború során eddig 10-12 hiperszonikus rakétát indított Ukrajnai célpontok felé – számolt be róla a CNN.