Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Egyre nehezebb lakást vásárolnia az átlagembereknek Magyarországon

Habár az elmúlt öt évben látványosan emelkedtek a bérek, velük együtt az élelmiszerek, az üzemanyag és a lakások négyzetméterára is drágult, miközben az infláció is megtette a negatív hatását.

...svg content...Twenty20
Belföld
Author image

Kulcsár Péter

Szerkesztő

Budapesten hiába növekedett több mint másfélszeresére az átlagjövedelem 2013 és 2019 között, az abból megvásárolható négyzetméterek átlaga nagyjából megfeleződött ezen időszak alatt, mivel az átlagos négyzetméterár a 2013-ban tapasztalt 226 ezer forintos szintről 2019-re 627 ezer forintig futott fel – derül ki a G7 elemzéséből.

A többi megyeszékhelyen a fővároshoz hasonlóan, bár kisebb-nagyobb mértékben ugyan, de szűkültek a helyben élők ingatlanvásárlási lehetőségei. Soron kívül Donald Trump ismét felhívta Orbán Viktort

Az egyik szemléltő példa, egyben az okok szempontjából tipikus eset Tatabánya, ahol 2013-ban a helyi bérszínvonalhoz képest kifejezetten olcsón lehetett lakáshoz jutni, 2019-re azonban a város felzárkózott a középmezőnybe.

A fővárost követően Tatabányán csökkent a legnagyobb mértékben a bérek vásárlóereje az ingatlanpiacon, ebben a városban a 2008-as válság hatására az árak bár feleződtek, a drágulás drasztikusabbnak bizonyult.

A helyi bánya bezárás után létesült ipari park folyamatosan bővült, és mára akkora ipari kapacitás költözött ide, amit a helyi munkaerő nem képes kiszolgálni, ezért elindult a munkaerő-bevándorlás a távolabbi területekről, ami felpörgette a piacot.

Nagy Mártont idegesíti, amikor a reptér visszavásárlását kritizálják

Nagy Márton nagyon is elégedett a Liszt Ferenc Repülőtér visszavásárlásával, amit aranytartaléknak is tart.