393,88 Ft
468,71 Ft
63,030 $

Nagy küzdés után sem jött össze az elődöntő a magyar női kézilabda-válogatott számára

A magyar csapat hosszabbítás után 36-32-es vereséget szenvedett Svédországtól a párizsi olimpia selejtezőtornájának negyeddöntőjében.

...svg content...Fotó: Füzi-Tóvizi Petra (b) és Papp Nikoletta (j), valamint a svéd Kristin Thorleifsdottir (k) a 2024-es párizsi nyári olimpia női kézilabdatornájának negyeddöntőjében játszott Magyarország - Svédország mérkőzésen Lille-ben, a Pierre Mauroy Stadionban 2024. augusztus 6-án. MTI/Illyés Tibor

Szabó Kata

A mérkőzés intenzív kezdetet hozott, mindkét csapat több gyors gólt szerzett. A svédek különösen eredményesek voltak a lerohanásokból, míg a kapusok teljesítménye kezdetben elmaradt a várakozásoktól.

A találkozó középső szakaszában lelassult a játék tempója és előtérbe kerültek a védések. Svédország egy 5-1-es sorozattal jelentős előnyre tett szert, kihasználva a magyar csapat hibáit, a félidő végére azonban a magyar válogatott felzárkózott, és csak minimális, 16-15-ös hátránnyal vonult pihenőre. Soron kívül Megvan a dátum: ekkor valósulhat meg a vita, amin Magyar Péter és Orbán Viktor is jelen lesz

A második játékrészben folytatódott a szoros küzdelem, a magyar csapat 20-20-nál egyenlített, majd 24-23-nál átvette a vezetést, ami után felváltva kerültek előnybe a csapatok.

A rendes játékidő utolsó percében mindkét csapat elvesztette egyszer a labdát, végül Vámos Petra góljával a magyarok kerültek előnybe, ám Koppang a hátralévő 15 másodpercben egyenlíteni tudott, így hosszabbítás következett.

A ráadásban a svéd válogatott bizonyult eredményesebbnek, a magyar csapat ugyanis a 2×5 perc során mindössze egyszer tudta bevenni a svédek kapuját, így végül 36-32 arányban a svédek nyerték a meccset.

Hogy a magyar válogatott végül a hatodik vagy a hetedik helyen zárja-e az olimpiát, az a Norvégia-Brazília negyeddöntő eredményétől függ.