Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

ÉLŐ

Clouds
Budapest 21
Dollár
369,14 Ft
Euró
395,50 Ft
Font
468,28 Ft
Bitcoin
61,798 $

Műanyag arcpajzsot fejlesztett ki a koronavírus ellen küzdő orvosoknak az MIT

A Massachussets Technológiai Intézet, vagy ismertebb nevén MIT, kutatói megalkották a legújabb védőfelszerelést, ami a koronavírus betegekkel napi érintkezésben lévő orvosoknak nagy hasznára válhat.

Külföld
Author image

Nagy Noel

Szerkesztő

Ez a felszerelés pedig nem más, mint egy műanyagból készült arcpajzs, amit az alapvető védőfelszerelések esetén fellépő hiány orvoslásának céljából alkottak meg az MIT kutatói. Az intézet jelezte, hogy azonnali tömeggyártásba kezdenek a készlet biztosítása érdekében.

Hosszan tartó kutatás után egy PETG nevű műanyagra esett a választás, ami azért előnyös, mert hajlítható, vagyis maga az arcpajzs is egy összehajtogatható felszerelés lesz. Martin Culpepper professzor szerint a kutatás során figyelembe vették azt is, hogy melyik a legkönnyebb az utánpótlása. Soron kívül Pride pikniket tartott David Pressman, több magyar politikus is részt vett az eseményen

Ezeket a felszereléseket lapos formában adják át majd a kórházaknak, ahol az orvosok, ápolók és egyéb egészségügyi dolgozók könnyedén háromdimenziós formává tudják hajtogatni azokat. Az MIT szerint az arcpajzsokból napi 50.000 darabot lesznek képesek előállítani.

„Az arcpajzsokat villámgyorsan kell készítenünk, és nagyon alacsony költséggel, ugyanis eldobhatónak kell lenniük. A mi megoldásunk olcsó alapanyagokat, de magas minőségű összeszerelést ajánl, amivel enyhítünk az országban meglévő védőfelszerelés-hiányon”

fejtette ki Culpepper.

A „Project Manus” elnevezésű programot azért hozta létre az intézet, hogy a koronavírus-járvány következtében kialakult egészségügyi vészhelyzetben ne legyen azzal probléma, hogy van-e megfelelő mennyiségű védőfelszerelés. Az MIT szerint, ha az egészségügyi dolgozók rendeltetésszerűen akarják használni a pajzsokat, akkor minden egyes beteg után újat kell felvenni.

Az eredeti ötlet nem az MIT-tól származik, ugyanis a bostoni székhelyű Polymershapes már korábban elkezdett kísérletezni ezzel a felszereléssel kapcsolatban. Az első 100 000 a helyi, Boston-környéki kórházaknak szállítják ki, ráadásul teljesen ingyenesen.

Hiperszonikus rakétát lőhetett ki Észak-Korea

Egyre több információ jelenik meg az észak-koreai rakétakilövésről, amit szerdán hajtott végre Észak-Korea.