Miután a kormány megadta a lehetőséget a munkáltatók számára, hogy saját hatáskörben bevezessék a kötelező koronavírus elleni oltást, úgy tűnt, nem fognak sokan élni vele, most azonban egyre többen jelentik be döntésüket a kötelező oltásról.
A Richter után végül a Mol vezetősége is úgy határozott, hogy megköveteli a koronavírus elleni védőoltást a munkavégzés feltételeként, a döntés értelmében pedig minden alkalmazottnak legkésőbb január 31-ig igazolnia kell, hogy beoltatta magát, vagy olyan dokumentumot kell felmutatnia, mely bizonyítja, hogy más módon már megszerezte a vírus elleni védettséget (pozitív antitest tesztel, vagy orvosi ellenjavallattal).
Mivel egész Európában súlyosbodik a járványhelyzet, a Mol döntése is érthető: az oltással megfékezhető a koronavírus-fertőzés, azok pedig, akik az oltás ellenére is megfertőződnek, enyhébb tünetekkel átvészelhetik a betegséget. A Mol egy saját statisztikát is készített a témában, mely bizonyítja, hogy az oltás nagyban segíti a járvány elleni védekezést.
„Krízismenedzsment csapatunk hétről hétre kockázatelemzéseket végez, és járványügyi szakemberek bevonásával rendszeresen finomhangolja a vállalat védekezési stratégiáját. A rendelkezésre álló védettségi statisztikák alapján arra jutottunk: a jelenlegi helyzetben határozottabb intézkedésekre van szükség ahhoz, hogy megvédjük a kollégáink egészségét és Magyarország energiaellátását. Bár a folyamatos tájékoztató kampányoknak és munkatársaink felelős magatartásának köszönhetően a vállalaton belüli átoltottság a 80 százalékot is meghaladja, mi jelentősen szeretnénk növelni az arányt, hiszen egymásért és a régió ellátásért is felelősséggel tartozunk”
– mondta Ratatics Péter, a Mol Magyarország ügyvezető igazgatója.