Az MNB feljelentést tesz a DK sajtótájékoztatója miatt
A DK képviselője pénteken egy sajtótájékoztató keretében állította, hogy a magyar kormány célja, hogy elvegyék a lakosság banki megtakarításait. Az MNB most feljelentést tesz.
Ahogy arról korábban is beszámoltunk, péntek 13 órára Varju László, a Demokratikus Koalíció képviselője sajtótájékoztatót hívott össze, melynek során arról beszélt, hogy szerinte a kormány tervei között szerepel a magyarok banki megtakarításainak elvétele.
Ennek kapcsán Kocsis Máté kijelentette, amennyiben Varju ma valóban megtartja a korábban bejelentett sajtótájékoztatót a témában (megtartotta), úgy azonnal büntetőeljárást kezdeményeznek ellene, sőt, még azon médiafelületekkel szemben is, melyek lehozzák a hírt.
Most pedig az MNB számolt be arról honlapján, hogy büntetőfeljelentést tesznek a DK sajtótájékoztatóján elhangzottak miatt. Az MNB közleménye így szól:
A Demokratikus Koalíció mai sajtótájékoztatóján a párt képviselője Matolcsy György jegybankelnök Gazdasági Bizottság előtt tartott beszédének szavait szándékosan félreértelmezve Varju László olyan hamis állításokat fogalmazott meg, amelyek veszélyeztetik a pénzügyi stabilitásba vetett bizalmat.
A Magyar Nemzeti Bank ezért a Varju László képviselő által elmondottak miatt jogi lépéseket tesz és határozottan felszólítja a pártot, hogy az egyértelmű politikai haszonszerzés érdekében tett felelőtlen nyilatkozatot vonja vissza és a továbbiakban tartózkodjon a rémhírek terjesztésétől.
Amint azt az MNB 2022 november végén publikált Stabilitási Jelentése is részletesen bemutatja, a magyar bankrendszer ma robosztus tőketartalékkal, jelentős bármikor felhasználható (likvid) saját eszközállománnyal tevékenykedik. Az MNB számításai és stresszteszt adatok alapján a bankok sokkellenálló képessége kiváló, e piaci szereplők számottevően jobb állapotban vannak, mint a 2008-as válság idején. Ezek a tények, minden más szándékos megtévesztés és rémhírterjesztés.
A Magyar Nemzeti Bank a pénzügyi fogyasztók érdekeit szem előtt tartva mindent meg tesz azért, hogy a pénzügyi rendszer szereplőinek ellenállóképessége ilyen magas szinten maradjon, illetve még tovább erősödjék.