Milliárdokért cserélt gazdát a mez, amiben Maradona élő legendává vált
Az egykori angol középpályás a lehető legjobb labdarúgóval cserélte el a mezét.
Valószínűleg maga Steve Hodge sem gondolta volna, hogy az 1986-os világbajnokság vesztes negyeddöntője egyszer még ilyen mesés összeget hozhat számára.
A mindössze 24-szeres angol válogatott túl sok maradandót nem alkotott a nemzeti tizenegyben, de az Argentína elleni emlékezetes 2-1 után nagyon jó érzékkel cserélte el a mezét Diego Maradonával, aki a játékoskijáróban gyakorlatilag 7 millió fontot adott át Hodge-nak.
Ennyiért csaptak le ugyanis egy árverésen arra a 36 éves ruhadarabra, amibe a teremtő is belebújtatta a kezét, hiszen ebben volt az argentin, amikor az angolok ellen gyakorlatilag kézzel szerzett gólt, amit sem a bíró, sem pedig az asszisztens nem vett észre.
A jelenéség „Isten kezeként” híresült el, és a futballtörténelem máig legvitatottabb és legemlékezetesebb mozdulata, ami azért is különleges, mert Argentína két mérkőzéssel később a vb-címet is behúzta az NSZK ellen.
Hodge üzleti érzéke amúgy remeknek bizonyult, hiszen az április 20-án megtarott árverésen 4-6 millió fontot vártak a mezért, 9 perccel az aukció lezárása előtt pedig érkezett is egy 4 milliós ajánlat, ami után elindult a lavina és egészen 7 142 500 fontos összegig (3,35 milliárd forint) kúszott fel a licit.
Így aztán ez lett a legmagasabb ár, amit valaha is egy sportmérkőzésen viselt ruhadarabért fizettek, átadva a New York Yankees legendája, Babe Ruth baseballmezének rekordját a múltnak. Az nem mellesleg 4,4 millió fontért kelt el – emlékeztetett a Sky Sports.
A Nottingham Forest egykori sztárja, Hodge amúgy kulcsszereplő volt az esetet nézve, hiszen a gól előtt akaratlanul is a csatárhoz pöckölte a labdát. Maradona 2020 novemberében bekövetkezett halála után Hodge még azt mondta, hogy a mez nem eladó, ám úgy látszik, 7 millió fontért mégis hajlandó volt megválni tőle.
Érdemes megjegyezni, hogy volt némi zavar abban, hogy az árverésre kínált mez az a mez-e, amelyben Maradona az Anglia elleni világhírű gólját szerezte, mivel az Estadio Azteca stadionban mindkét félidőben külön felsőt viselt. A Sotheby’s aukciósház csapata azonban egy hitelesítési folyamatokat végző céggel együttműködve bebizonyította, hogy a Hodge birtokában lévő példány valóban az, amelyet az argentin a kezezős góljánál viselt.