394,13 Ft
468,80 Ft
63,244 $

Milák Kristóf rögtön óriási győzelemmel mutatkozott be a párizsi olimpián

Milák Kristóf is medencébe ugrott a párizsi olimpia keddi versenynapján, ami az első volt számára.

...svg content...Fotó: A győztes Milák Kristóf a férfi 200 méteres pillangóúszás döntője után a belgrádi vizes Európa-bajnokságon 2024. június 22-én. MTI/Derencsényi István

Milák Kristóf igazi legendaként ugorhatott vízbe a korábbi eredményei miatt, függetlenül attól, hogy immáron hosszabb ideje tartja távol magát a nyilvánosságtól. Voltak, akik leírták, kiégéssel vádolták meg, de nem sokkal a párizsi olimpia előtt bizonyította, még mindig klasszis, hiába a kihagyás.

A 24 éves versenyző, aki 2021-ben Tokióban aranyérmezett szerzett, a férfi 200 méter pillangón lendült akcióba az előfutamon. Világcsúcstartóként rajtolhatott el Milák, ami komoly figyelmeztetés volt a riválisok számára, ennek megfelelően határozottan is kezdett. Soron kívül Megvan a dátum: ekkor valósulhat meg a vita, amin Magyar Péter és Orbán Viktor is jelen lesz

Remek idővel végzett az idővel, ami még neki is tetszett, egészen simán hozta a futamot, nemigazán adott esélyt a többieknek. Ráadásul mindezt úgy, hogy messze nem adhatta ki magából a maximumot, illetve délelőtt úszott, amikor nem szokás ilyen erős idővel kezdeni. Az M4 Sport arról számolt be, hogy Milák jelezte, nem szeretne nyilatkozni, ezt csak a verseny után fogja megtenni, addig kizárólag az olimpiára koncentrál.

Márton Richárd az ezt követő futamon úszhatott ebben a számban egy erős és szoros mezőnyben. Végül hatodikként ért célba, és összesítésében 16. legjobb idővel kvalifikálta magát a középdöntőbe. A középdöntőt 20 óra 30 perctől rendezik meg, míg a döntőt szerda este.