465,84 Ft
61,561 $

Elképesztő idővel újra nyert Milák Kristóf, aki ezzel visszatért

Nem kicsit csapott oda a mezőnynek Milák Kristóf a nyári olimpiai játékok előtt Monacóban.

...svg content...Fotó: A későbbi győztes Milák Kristóf a férfi 100 méteres pillangóúszás döntőjében az úszó országos bajnokságon a Duna Arénában 2024. április 12-én. MTI/Kovács Tamás

Milák Kristóf a világ idei második legjobb idejével nyert 200 méter pillangón a Mare Nostrum nemzetközi úszóverseny-sorozat harmadik, monte-carlói záróállomásán. A szám olimpia bajnoka és világcsúcstartója 1:53.94 perces eredménnyel csapott a célba, a világbajnoki címvédő japán Honda Tomorut utasította maga mögé.

Az ázsiai úszó nevéhez fűződik 2024 legjobb ideje, amelyet a doha vb döntőjében ért el 1:53.88-cal. A monacói viadal szombati első napján Burián Katalin bronzérmesként zárt 200 méter háton (2:12.63), Ugrai Panna 200 méter gyorson ötödik lett (1:59.62), 100 méter háton Kovács Benedek a hatodik (54.98), Jászó Ádám pedig a nyolcadik (55.12), helyen végzett, utóbbi 100 méter gyorson is nyolcaddiként csapott a célba (50.38). A versenysorozat vasárnap zárul. Soron kívül Valaki magára tetováltatta Magyar Péter arcmását (videó)