Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

AKTUÁLIS

AKTUÁLIS

Nagy bejelentést tett a Microsoft a jövőbeni Xbox-konzolokról

Nagy bejelentést tett a Microsoft a jövőbeni Xbox-konzolokról

Nagy bejelentést tett a Microsoft a jövőbeni Xbox-konzolokról
Shutterstock

Az elmúlt hetekben futótűzként terjedt az interneten a pletyka, miszerint a Microsoft felhagy a konzolgyártással, és a jövőben kizárólag a szolgáltatásokra, különösen az Xbox Game Passre és a felhőalapú játékra koncentrálna.

A híresztelések szerint a következő generációs Xbox hardverek tervei „biztosról bizonytalanná váltak”, és sokan ebből arra következtettek, hogy a cég végleg leállítja a konzolfejlesztést. A Microsoft azonban közleményben cáfolta a találgatásokat. A vállalat hangsúlyozta: „Aktívan befektetünk a jövőbeli, saját konzoljainkba és eszközeinkbe, amiket az Xbox tervez, fejleszt és épít. A további részletekért a közösség visszanézheti az AMD-vel kötött megállapodásról szóló bejelentésünket.”

A cikk a videó után folytatódik

A júniusi bejelentésben Sarah Bond, az Xbox elnöke kiemelte, hogy a Microsoft és az AMD közösen dolgozik a jövő hardverein: „Közösen fejlesztjük a szilíciumot egy eszközportfólióban, beleértve a következő generációs Xbox konzolokat is. A nappalidban és a kezedben.” Bond már 2024 februárjában is úgy fogalmazott, hogy a következő Xbox „a legnagyobb technológiai ugrást fogja jelenteni, amit valaha láttunk egy hardvergenerációban.”

Honnan indult a pletyka?

A találgatások egy NeoGAF fórumhozzászólásból indultak, ahol egy felhasználó azt írta, hogy a jövőbeli Xbox hardvertervek „nagyon konkrétról bizonytalanná váltak”. Bár a forrás nem állította, hogy a Microsoft törölte volna a terveket, az internet gyorsan felnagyította a kijelentést, és megszületett az „Xbox vége” narratíva – írja a GameSpot.

A The Verge újságírója, Tom Warren – aki megbízható Xbox-információiról ismert – hozzátette, hogy a forrás valóban jó kapcsolatokkal rendelkezik, ami hozzájárult ahhoz, hogy a pletyka villámgyorsan elterjedt.

Xbox a piaci versenyben

Nem titok, hogy az Xbox jelenlegi generációja lemaradásban van a PlayStation és a Nintendo mögött. A Circana havi amerikai eladási statisztikái rendre a harmadik helyre sorolják a Microsoft konzolját. Maga a cég is többször hangsúlyozta, hogy az Xbox-játékokhoz nincs feltétlenül szükség Xbox konzolra, hiszen a Game Pass és a felhőalapú szolgáltatások révén akár okostelefonon vagy tableten is játszhatók. Ezt erősíti a vállalat „This is an Xbox” kampánya is.

A Microsoft az utóbbi időben komoly megítélésbeli problémákkal küzdött: tömeges elbocsátások, játékfejlesztések leállítása és stúdióbezárások árnyékolták be a márkát. A helyzetet tovább súlyosbította, hogy a cég 50%-kal megemelte az Xbox Game Pass Ultimate árát, ami így havi 30 dollárba kerül, és sok játékos szerint a Microsoft „kapzsisága” egyre inkább elidegeníti a közösséget.