Ezt gondolja Merkely Béla azokról, akik még mindig elutasítják az oltást
Magyarországon is megtorpant az oltási hajlandóság, ezért a kormány egy oltási akcióhetet hirdetett, melynek keretében bárki, időpontfoglalás nélkül mehet el beoltatni magát a kijelölt oltópontok valamelyikébe.
Merkely Béla az RTL Klub Reggeli műsorának vendégeként beszélt a jelenlegi járványügyi helyzetről, de reagált az osztrák kormány által bevezetett szigorú korlátozásokra is, melynek kapcsán kifejtette a véleményét azokról, akik még mindig nem éltek az oltás lehetőségével.
Arra a kérdésre, hogy az oltatlanok vajon milyen okból kifolyólag döntöttek úgy, hogy nem veszik fel a koronavírus elleni védőoltást – itt azokról az emberekről van szó, akik nem vírustagadók és nem is oltásellenesek, sőt, ők maguk, vagy valaki a környezetükből már át esett a fertőzésen, mégsem akarják beoltatni magukat – Merkely azt felelte, ez egy annyira nehéz kérdés, hogy ha tudná rá a választ, az még egy Nobel-díjat is érne.
Komolyra fordítva a szót, Merkely kiemelte, hogy komoly különbség van a nyugat-európai és a kelet-európai országok átoltottságában, ugyanis míg nyugaton az átlag 80 százalék, addig a keleti országokban megdöbbentően alacsony az átoltottság.
A szakember úgy véli, ezt több tényező is befolyásolja, köztük a kulturális különbségek és a közösségi médiában, valamint az interneten terjedő dezinformációk is. Merkely úgy véli, bár mindenkinek van és lehet is saját véleménye, azok, akik nem „hisznek” a vírusban, nézzenek meg egy intenzív osztályt, mely jelenleg tele van olyan fiatalokkal akik nem oltatták be magukat.