Egyre több a menedékkérő Németországban, a kormány munkára fogná őket
Miután egyre többen vannak, megélhetésük biztosítása is egyre nagyobb terhet jelent. A német kormány abban látja a megoldást, hogy munkára fogja a menedékkérőket.
A Bild jelentése szerint egyre több a menedékkérő Németországban: a német szövetségi bevándorlási és menekültügyi hivatal által közzétett adatok alapján 2023-ban a 300 ezret is meghaladta a számuk, többségük pedig Szíriából, Törökországból és Afganisztánból érkezett.
Mivel azonban számuk folyamatosan növekszik, a kormánynak egyre nagyobb problémát jelent a menedékkérők megélhetésének biztosítása, így született meg egy friss javaslat, mely szerint kötelező munkavállalást írnának elő számukra. Miután egyre több a menedékkérő az országban, a kormány a közelmúltban a menekültügyi eljárások felgyorsításáról és a menedékkérőknek nyújtott juttatások módosításáról döntött.
Ezenfelül növelték a központi költségvetésben a migrációval fokozottan küzdő tartományok, helyi közösségek pénzügyi forrásait. A lap jelentése szerint az országos közigazgatásban rendkívül fontos szerepet betöltő járások szövetségének elnöke indítványozta, hogy vezessék be a munkavállalás kötelezettségét a menedékkérők számára.
Mindez nagy változást jelentene, ugyanis a menedékkérők jelenleg csak közhasznú munkát végezhetnek. A kereszténydemokrata Reinhard Sager a lapnak nyilatkozva úgy fogalmazott, fontosnak érzi, hogy általa javasolt kötelező munkavállalást akár még a magánvállalatokra is terjesszék ki, hangsúlyozva, hogy az állam által biztosított pénzügyi támogatást feltételekhez kell kötni.