Megvan a koronavírus-járvány első győztese: a menhelyi állatok
Mindenki számára nagyon nehéz év volt a 2020-as, mely természetesen a koronavírus-járványról, és annak egészségügyi, gazdasági és társadalmi pusztításairól szólt. Egy csoportnyi élőlény azonban mégis örülhet, ugyanis nagyon sok találta meg örökotthonát.
Mindenki számára nagyon nehéz év volt a 2020-as, mely természetesen a koronavírus-járványról, és annak egészségügyi, gazdasági és társadalmi pusztításairól szólt. Egy csoportnyi élőlény azonban mégis örülhet, ugyanis nagyon sok találta meg örökotthonát.
Tipikusan győztes-győztes helyzet ez az eddig otthon nélküli állatkák számára: az emberek megnyugvást akartak a borzasztó stresszel teli időszakban, miközben ezen állatok a menhelyeken, és sokszor a szabadban tengették mindennapjaikat.
Mint a CNN írja, rekordszintekre ért el az állatok örökbefogadása, olyannyira, hogy egyes menhelyeken egyszerűen kifogytak az állatokból. Egy New York-i nonprofit szervezet például csak márciusban 1000%-os kereslet-növekedést tapasztalt az előző évi érdeklődéshez képest.
Ám ez nem csak a macskákra, illetve a kutyákra vonatkozik, az emberek az úgynevezett „nem hagyományos” háziállatok iránt is hevesen érdeklődtek, akik rendre nem a ház körül, hanem inkább a vadonban szoktak előfordulni – holott nem példa nélküli, hogy ilyen állatok előfordulnak a háztartásokban.
Kenguru, vombat, vadászgörény, csiga – csak néhány állat, amely megnyugtatást adott az izolációra kényszerült embereknek. Egy ausztrál nő például a vesztegzár bejelentését követően négy bébivombatot fogadott örökbe, és úgy kezeli őket, mintha csak hagyományos állatok lennének: játszik velük, simogatja őket, és elmondása szerint mindegyik kis vombat mást szeret.
A hölgy elmondása szerint a 2020-as év különösen rossz hatással volt rá, ugyanis Ausztráliának kettős tragédiával kellett megküzdenie: a koronavírus-járvány egészségügyi és gazdasági pusztításán túl az év elején még egy rettenetes erdőtűz is pusztított, amely nagyon sok vadon élő állat, és fa életét követelte.
Egy Massachusetts állambeli tudós pedig a TikTok-on figyelt fel arra, hogy éppen egy népszerű trend van kibontakozóban – csigákról szóló klipek kezdtek el terjedni. A népszerű videókat imádja az internet népe, például amikor a kis állatka zöldséget eszik, vagy a gazdinak a kezében alszik. Ez inspirálta őt, hogy örökbe fogadjon háziállatként egy csigát.
„Nagyon szereti, ha a kezemben tartom, egészen addig, amíg vizet spriccelek a kezemre, hogy nedves maradjon. Nagyon imád akkor a kezemben pihenni, és enni onnan” – mondta a tudós, aki elmondta, ő maga még nem töltött fel videót a népszerű közösségi média platformra, de nagyon sok, hasznos információt gyűjtött onnan.
Új-Delhiben pedig nagyon sokan abban találnak megnyugvást, hogy madarakat lesnek – akár a hajnali órákban. Az indiai fővárosban ugyanis nagyon sokfajta szárnyas található, amely a madarak imádóinak állandó programot biztosít. Egy helyi elmondása szerint például két és fél órát is el tud tölteni madárleséssel, de a természet hatalmas nyugalmat biztosít neki, így nagyon élvezi.
A koronavírus-járvány tehát egy pozitív dolgot már biztosan elért a sok negatív dolog mellett, hogy közelebb hozta az embereket a természethez. Állatvédelmi szempontból ez mindenképp pozitívum, és a helyi nonprofitok és menhelyek is csak hálálkodnak, hogy örökös otthont biztosítottak az eddig csak reménykedő állatkáknak.