354,18 Ft
393,94 Ft
467,75 Ft
57,789 $

Megsemmisítő csapást mértek a franciákra, olimpiai döntős a magyar férfi párbajtőrcsapat

A magyar válogatott magabiztos győzelmet aratott Franciaország felett az elődöntőben.

...svg content...Fotó: Koch Máté (b) és a francia Yannick Borel a 2024-es párizsi nyári olimpia férfi párbajtőr csapatversenyének elődöntőjében a Grand Palais kiállítócsarnokban 2024. augusztus 2-án. MTI/Illyés Tibor

A párizsi olimpia férfi párbajtőr versenyében fantasztikus teljesítményt nyújtott a magyar csapat az elődöntőben. A franciák elleni mérkőzésen 45-30 arányú győzelmet arattak, biztosítva ezzel helyüket a döntőben.

A magyar együttes már a negyeddöntőben is magabiztosan teljesített, amikor könnyedén legyőzte a kazah csapatot. Az elődöntőben azonban még ennél is meggyőzőbb vívást mutattak be, gyakorlatilag végig uralva a mérkőzést a favoritnak tartott franciákkal szemben. Soron kívül Lassan, de biztosan naposra fordul a borongós időjárás kedden, csak elszórtan lehetnek záporok

Ez az eredmény nemcsak a döntőbe jutást jelenti a magyar csapatnak, de egyben azt is, hogy legalább ezüstéremmel gazdagodnak az olimpián.

Ezt megelőzően legutóbb 2016-ban szerepelt nyári játékokon magyar férfi párbajtőrcsapat, akkor a jelenlegi szövetségi kapitány, Boczkó Gábor, valamint Imre Géza, Rédli András és Somfai Péter alkotta együttes harmadik lett. A mostani együttes ezt az eredmény már felülmúlta, 20.30-tól az aranyéremért vív a címvédő japánokkal.