Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

AKTUÁLIS

AKTUÁLIS

Megindította a rakétákat Irán Izrael felé – rendkívüli bejelentést tettek

Megindította a rakétákat Irán Izrael felé – rendkívüli bejelentést tettek

Megindította a rakétákat Irán Izrael felé – rendkívüli bejelentést tettek
Shutterstock/Illusztráció

Irán rakétákkal üzent Izraelnek, akik azonnal reagáltak erre.

Az izraeli hadsereg (IDF) közölte, röviddel ezelőtt Iránból indított rakétákat azonosítottak Izrael területe felé tartani, és emiatt a légvédelmi rendszerek már működésbe léptek, hogy megpróbálják „elfogni a fenyegetést” – olvasható a katonai közleményben.

A cikk a videó után folytatódik

A hadsereg szóvivőjének nyilatkozata szerint a helyzet gyorsan alakult:.„A védelmi erők (IDF) azonosították, hogy nem sokkal ezelőtt Iránból indított rakéták tartanak az Izrael Állam területe felé”, és hozzátette, „a védelmi rendszerek működnek, hogy elfogják a fenyegetést” – részletezi a közlés.

Az Al Jazeera által ismertett jelentés szerint a katonai hatóságok a lakosságot is értesítették a veszélyről: figyelmeztető üzeneteket küldtek a mobiltelefonokra, amiben arra buzdítják a polgárokat, hogy amint riasztást kapnak, lépjenek be egy védett térbe, és maradjanak ott újabb közlésig.

Az ehhez hasonló közlések arra utasítják az érintetteket, a riasztás estében azonnal menjenek védett térbe (például óvóhelyre vagy biztonsági szobába), és ott tartózkodjanak mindaddig, amíg egy újabb hivatalos utasítást nem kapnak.

A következő cikkhez görgess lejjebb