Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Megérkezett Dél-Koreába a USS Ronald Reagan amerikai repülőgép-hordozó

Az amerikai-dél-koreai közös hadgyakorlatra érkezett amerikai repülőgép-hordozó is részt vesz majd a gyakorlatokon.

...svg content...Fotó: MTI/EPA/Darren England
Ázsia
Author image

Borbély Fanni

Szerkesztő

Ahogy arról korábban is beszámoltunk, 2018 óta először érkezett amerikai repülőgép-hordozó Dél-Koreába, miután ismét közös hadgyakorlatot tart az Egyesült Államok és Dél-Korea, mindezt azzal a céllal, hogy elrettentsék Észak-Koreát, mely ismételten nukleáris ballisztikus rakétáival fenyeget.

A nukleáris meghajtású USS Ronald Reagan amerikai repülőgép-hordozó pénteken érkezett meg Dél-Koreába a közös hadgyakorlatra, melyet erődemonstrációként tartanak meg Észak-Korea újabb nukleáris fenyegetései közepette: a USS Ronald Reagan és a repülőgép-hordozót kísérő öt csapásmérő hajó pénteken kötött ki a déli Puszan kikötőváros egyik haditengerészeti bázisán. Soron kívül Változékony idő vár ránk pénteken, havas esőre is van kilátás

A közös hadgyakorlat pedig a közelmúlt egyik legerősebb jelzése az Egyesült Államok részéről arra vonatkozóan, hogy hajlandók fokozni jelenlétüket a térségben, és nukleáris „stratégiai eszközöket” telepíteni annak érdekében, hogy elrettentsék a nukleáris fegyverekkel fenyegetőző Észak-Koreát.

A következő napokban kezdődik a közös hadgyakorlat, mely az első lesz azóta a régióban, hogy 2017-ben az Egyesült Államok három repülőgép-hordozót, köztük a Reagant küldte közös hadgyakorlatra, válaszul az akkori észak-koreai nukleáris és rakétakísérletekre.

Észak-Korea pedig szinte azonnal reagált a közös hadgyakorlat hírére és azonnal kijelentette, hogy ez csak annak a bizonyítéka, hogy Washington és Szöul ellenséges politikát folytat Észak-Koreával szemben. Az Al Jazeera tudósítója a helyszínről tudósítva osztotta meg, hogy a közös hadgyakorlatok célja a felek közlése szerint, hogy „demonstrálják e szövetségesek eltökéltségét a megújult észak-koreai fenyegetésekkel szemben”.

A közös hadgyakorlatokra már évek óta nem került sor, nem véletlenül: az Egyesült Államok és Dél-Korea is azon dolgozott az elmúlt években, hogy valahogyan rávegyék Észak-Koreát arra, hogy mondjon le a nukleáris fegyverekről, ám ez nemhogy nem jutott el a tárgyalás szintjére, de Észak-Korea szemmel láthatóan jelentősen megnövelte nukleáris rakétatesztjeinek számát.

E közös hadgyakorlattal pedig a két ország egyértelmű üzenetet küld Észak-Koreának: ha mindenáron meg akarják tartani nukleáris arzenáljukat, úgy fel kell készülniük arra is, hogy nem csak ők rendelkeznek nukleáris fegyverekkel, s ha úgy határoznának, hogy be akarják vetni őket, nagyon komoly válaszlépésekre kell számítaniuk.