Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

AKTUÁLIS

AKTUÁLIS

Kilenc vármegyére adtak ki másodfokú riasztást erős széllökések veszélye miatt

Kilenc vármegyére adtak ki másodfokú riasztást erős széllökések veszélye miatt

Kilenc vármegyére adtak ki másodfokú riasztást erős széllökések veszélye miatt
Fotó: Unsplash/Misael Silvera

A másodfokú riasztásra amiatt volt szükség, mert erős széllökések lehetségesek a térségben.

Erős széllökések veszélye miatt másodfokú (narancs) riasztást adott ki kilenc vármegyére is szombatra az Országos Meteorológiai Szolgálat. A meteorológiai szolgálat az erős széllökések veszélye miatt másodfokú riasztást adott ki Győr-Moson-Sopron, Veszprém, Somogy, Komárom-Esztergom, Fejér, Pest, Bács-Kiskun, Jász-Nagykun-Szolnok és Csongrád-Csanád vármegyékre. Itt a várt legerősebb széllökések meghaladhatják a 90 kilométer/órát.

A cikk a videó után folytatódik

Esőfokú (citromsárga) riasztás van érvényben Vas, Zala, Tolna, Nógrád, Borsod-Abaúj-Zemplén, Hajdú-Bihar és Békés vármegyékben. Itt a várt legerősebb széllökések meghaladhatják a 70 kilométer/órát.

Az MTI-hez eljuttatott veszélyjelzésben azt írták, markáns hidegfront vonul át az ország fölött, az északnyugati szél sokfelé viharossá fokozódik, a  legerősebb lökések jellemzően 70-90 kilométer/óra körül várhatók.

Kora reggel a Kisalföldön, Sopron környékén, majd a Dunántúli-középhegységben, Balatonnál, Dunazug-hegyvidéken, illetve a Börzsöny, Mátra magasabban fekvő részein a déli órákig helyenként 90-100 kilométer/órát meghaladó lökésekre is számítani lehet, majd este csillapodik a szél – írták.

(MTI)