Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

AKTUÁLIS

AKTUÁLIS

Határozatlan ideig tartó sztrájkot hirdettek márciusra a pedagógusok

Határozatlan ideig tartó sztrájkot hirdettek márciusra a pedagógusok

Határozatlan ideig tartó sztrájkot hirdettek márciusra a pedagógusok
Twenty20

A Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) és a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) még december közepén lengette be a január végén esedékes figyelmeztető sztrájkot, amit márciusban egy újabb tüntetéssorozat követhet.

A minisztérium és a szakszervezetek között zajló tárgyalások gyakorlatilag eredmény nélkül zárultak, a kormány ugyanis csak 10 százalékos béremelést ígért, amit a PSZ és a PDSZ is kevésnek tartott.

A cikk a videó után folytatódik

Mindezek után be is jelentették január 31-re az első figyelmeztető sztrájkot, amit – amennyiben a kormány továbbra sem hajlandó érdemben foglalkozni a kialakult válsággal – március 16-án határozatlan idejű munkabeszüntetés követhet.

„A sztrájkot azért szervezzük, mert a közoktatás elhanyagolt állapotára adandó válaszokat nem halogathatja tovább a kormány. Kérünk minden szülőt, kollégát, magyar állampolgárt, hogy segítse a tiltakozó akciónkat” – olvasható a PSZ közleményében.

A január végi munkabeszüntetéshez egyébként a Magyar Szakszervezeti Szövetség (MASZSZ) is csatlakozik, tagjaik a pedagógus társadalom melletti szolidaritás és a tagszervezetek bértárgyalásainak támogatása érdekében tartanak demonstrációt.