Már a Xiaominak is van saját robotkutyája
A Xiaomi ma bejelentette a CyberDogot, egy nyílt forráskódú négylábú robotot, amelyet a fejlesztőknek szánnak, hogy „építsenek rá” és alkalmazásokat készítsenek hozzá. A gép, amely a Boston Dynamics Spotjának egy izmosabb változatára hasonlít, a Xiaomi mérnöki tudását mutatja be, beleértve a saját fejlesztésű szervomotorokat is.
A gépet az NVIDIA Jetson Xavier NX egy változata működteti, amelyet a világ legkisebb AI szuperszámítógépének neveznek. Ami a világ megtapasztalását illeti, a CyberDog 11 érzékelővel rendelkezik teste fölött, köztük érintés- és ultrahangos érzékelőkkel, kamerákkal és GPS-szel, amelyek segítségével „interakcióba léphet környezetével”.
A Xiaomi szerint ez a technológia elég jó ahhoz, hogy a CyberDog képes legyen követni a gazdáját és eligazodni az akadályok között. Képes továbbá a testtartás azonosítására és az emberi arcok követésére is, így képes egy csoportban lévő egyének kiválasztására és követésére.
Ahelyett, hogy általános termékként értékesítené, a vállalat egyelőre 1000 darabot ad ki ebből a „Xiaomi rajongók, mérnökök és a robotika szerelmesei számára, hogy közösen fedezzék fel a CyberDogban rejlő hatalmas lehetőségeket”. Ezt egy nyílt forráskódú közösség fogja elősegíteni, amelynek a Xiaomi ad otthont, és amelyet egy robotikai laboratórium építése követhet, hogy megteremtse az utat a „jövőbeli innovációkhoz”.
Persze a robotkutya nem olcsó, és azoknak az embereknek, akik hajlandóak részt venni benne, 9999 jüant, azaz körülbelül 467 ezer forintot kell majd kiadniuk, hogy beszerezhessenek maguknak egyet – írja az Engadget.