394,00 Ft
468,09 Ft
60,684 $

Major Veronika történelmet írt, olimpiai bronzérmes lett Párizsban

Major Veronika a következő magyar sportoló, aki olimpiai érmet szerzett Párizsban.

...svg content...Fotó: Major Veronika a női sportpisztoly versenyszám döntőjében a 2024-es párizsi nyári olimpián a chateauroux-i lőtéren 2024. augusztus 3-án. MTI/Czeglédi Zsolt

Major Veronika sportlövő kifogástalan teljesítményt nyújtott a 25 méteres sportpisztoly versenyén a párizsi olimpián. A tőle megszokott határozottsággal haladt előre, de most mintha még koncentráltabb lett volna, gyakorlatilag a lehető legjobbkor.

Teljesen megérdemelten harcolta ki a döntős szereplést, ahol igazi sztárok ellen mérkőzhetett meg. Végül egy nagyon izgalmas finálét láthattunk, többek között Veronika főszereplésével, akire csak büszkék lehetünk. Soron kívül Orbán Viktor, majd Magyar Péter is profilképet váltott az árvízvédelem alatt

Az indiai Bhaker volt az ellenfele a szétlövésnél, fej-fej mellett haladtak, miközben az olimpiai érem volt a tét. Miután Veronika legyőzte az indiai versenyzőt, már biztos érmesnek mondhatta magát, így csak az volt a kérdés, bronz, ezüst vagy arany kerül a nyakába. Végül a harmadik helyen zárt, amit megkönnyeztünk, nagyon büszkék vagyunk rá.

Az aranyérmet Dél-Korea húzta be a 25 méteres pisztolyszámban, közvetlen Franciaország előtt. Hiába állt jól a francia versenyző, megremegett a keze a legvégén, de látható módon az ezüstnek is örült. Veronika pedig összességében a második magyar pisztolyos, aki olimpiai érmet tudott szerezni.

Ezelőtt Igaly Diána nyert a magyar sportlövők közül, 20 évvel ezelőtt Athénban. Sajnálatos módon Diána már nem élhette meg honfitársa sikerét, mivel 2021 áprilisában tragikus hirtelenséggel elhunyt a koronavírus-járvány ideje alatt. 56 éves korában hajtotta örök álomra a fejét a legendás sportoltó, akit sosem feledünk.