Major Veronika a bronzéremről: óriási lökést ad, ezek után már nincs megállás
A keszthelyi hölgy húsz év után szerzett olimpia érmet a magyar sportlövőknek. Nemrégiben újabb interjút adott, amelynek során a könnyei is eleredtek.
Mint azt már megírtuk, karácsonyi süteményreceptekkel hangolt Major Veronika a sportpisztoly döntőre Párizsban, ami végül szó szerint jól sült el, meglett a bronzérem. Elképesztő eredménye után több ismert politikus is gratulált neki, de persze az egész ország büszke rá, hiszen az érem mellett olimpiai rekordot (592 kör) állított be, aminek ő maga is külön örült. „Nem is lehetnék ennél boldogabb, talán akkor, ha előrébb végzek, de nem is mondok ilyet, mert ez is megríkatott. Azért jöttem, hogy érmet nyerjek és ezt a célt a végletekig hajtottam magamban, végig ott voltam, csináltam és meglett az eredménye” – nyilatkozta korábban.
Veronika vasárnap hazaérkezett az olimpiáról, s mielőtt nevelőedzője, Keczeli Zoltán hazafuvarozta volna Keszthelyre, a Kopaszi-gátnál fogadást rendeztek a tiszteletére, ennek során pedig interjút adott az Indexnek. „Kicsit ijesztő volt, hogy olimpiai rekordbeállítással, elsőként jutottam be a sportpisztolyverseny döntőjébe, hiszen a légpisztolyban is elsőként kerültem be, aztán nyolcadik lettem. Benne volt a pakliban, hogy megnyerem, de a lövészetben éppen ez a szép, hogy nincs papírforma, főleg egy olimpián. Ahová ha az ember kijut, akkor már bármi lehet. Egy gyengébb eredménnyel rossz helyen végezhetsz, de döntőbe is juthatsz, és ott győzhetsz. Nagyon kemény mentális küzdelem folyt” – kezdte.
„A sportpisztolyverseny előtt is erre törekedtem, mármint, hogy a legtöbbet hozzam ki magamból, az egy kicsit jobban sikerült. Kicsit jobban is örültem, természetesen. De a nyolcadik hellyel is meg voltam elégedve, ha nem is teljesen, de büszke voltam az eredményemre” – tette hozzá a 27 éves sportlövő, aki futócéllövőként kezdte pályafutását, majd amikor a számot törölték az olimpiai programból, Keczeli és Nagy György, a Magyar Sportlövő Szövetség elnöke inspirációjára átnyergelt a pisztolyra. Ezután azzal folytatta, általában a sportolövő-világversenyeken ha lement az egyik szám, szinte azonnal jön a másik, de az olimpián ez nem így volt, négy teljes nap volt a légpisztoly döntője és a sportpisztoly alapversenye között.
Veronika örült neki, hogy van egy kis ideje feldolgozni a versenyélményt, egyben soknak is érezte, de ahogy közeledett a péntek, nem izgult, nyugodt maradt. „Nem is úgy álltam be a lőállásba, hogy én most versenyezni fogok, hanem egy jó edzésnek vettem az egészet” – magyarázta. Szerinte minden abszolút úgy alakult, ahogy eltervezte, talán még jobban is, hiszen olimpiai csúcsbeállítással fejezte be az alapversenyt. „Eszembe sem jutott szomorkodni, hogy nem vihetem magammal ezt az eredményt, mert én már abban a korban nőttem fel, amikor ez a természetes, hogy nulláról kezdjük a döntőt” – emelte ki a fiatal lány. Egyúttal biztos benne, hogy óriási lökést ad neki a továbbiakra ez a bronzérem, s „ezek után már nincs megállás”.
Ezt követően arról kérdezték, gondolt-e arra, hogy ez a húsz év után megszületett olimpiai érem kiránthatja a sportágat a süllyesztőből, mire Veronika úgy felelt: „Versenyzés közben erre nem gondoltam, de utána eszembe jutott, hogy nem csak húsz éve nem szereztünk érmet, hanem hogy magyar női pisztolyos még sohasem állt a dobogón olimpián”. Majd arra utalt, miszerint örül annak, hogy tudott segíteni a sportágon, és reméli, hogy egy kicsit népszerűbb is lesz a sportlövészet. Végül háláját fejezte ki mindazoknak, akik támogatták és segítették pályafutása alatt, köztük a családjának, barátainak és a felkészítőinek, ami közben a könnyei is eleredtek. Egyúttal fény derült rá, hogy Major Veronika Keszthely díszpolgára lesz, a képviselő-testület már meg is hozta az ezzel kapcsolatos döntést.