468,91 Ft
63,682 $

Legyőzte Kanadát a magyar női vízilabda-válogatott Párizsban

A magyar női vízilabda-válogatott Kanada ellen játszott hétfő este a párizsi olimpián.

...svg content...Fotó: Keszthelyi Rita (j) és a kanadai Emma Wright a 2024-es párizsi nyári olimpia női vízilabdatornáján, az A csoportban játszott Magyarország - Kanada mérkőzésen a Párizs melletti Saint-Denis-ben lévő Vizes Központban 2024. július 29-én. MTI/Kovács Tamás

Ha teljesen reálisan nézzük a képet, akkor csak az lehetett kérdés, hány góllal nyeri meg a mérkőzést a magyar válogatott Kanada ellen. Összességében magabiztosan hozták le a lányok az első negyedet, négy gólt lőttek, addig a kanadai csapat egyetlen egyre volt képes, ami biztató volt számunkra.

A második negyed rosszul kezdődött, hamar 4-2-re módosult az állás, majd a magyarok igyekeztek gyorsan kedvét szegni az ellenfélnek, nehogy elhiggyék, lehet keresnivalójuk. Több sikertelen támadás után 5-2-re, azt követően pedig 6-2-re mentek el a lányok, magukat is nyugtatván ezzel, létfontosságú volt a két találat a kisebb megingás miatt. Soron kívül Árvízhelyzet: Zebegény nehéz helyzetben van, be kellett indítani a szivattyúkat

A második negyed már nehézkesebb volt, mert ugyan három gólt szereztek a magyarok, a kanadai lányok is megtették ugyanezt, így még semmi sem dőlt el, de a 7-4 továbbra is biztonságos előnyt jelenthetett. A folytatás még problémásabbnak ígérkezett, egyszerűen nem működtek a támadások, hiába jutottunk emberelőnyökhöz, addig a védekezés már inkább adott bizakodásra okot.

15 másodperccel a harmadik negyed vége előtt megszületett a 8. magyar gól, és mivel Kanada is csak egyszer köszönt be, ebben a negyedben is döntetlent hozott össze a két csapat. Az utolsó negyedre 8-5-tel, háromgólos előnnyel fordultak a felek, így Kanadának már kockáztatnia kellett.

Magyar góllal kezdődött a végjáték, és ez a négygólos differencia már szinte eldöntötte a győzelem sorsát. Röviddel ezután már 10-5 volt az állás, szétesni látszott a kanadai csapat a gyorsan bekapott góloktól. Végül 12-7-re hozta a mérkőzést Magyarország Kanada ellen.

Nagy bajba kerülhetnek a Google dolgozói, miután megpróbálták elrejteni üzeneteiket a nyomozók elől

Úgy tűnik, a Google szándékosan semmisített meg olyan szöveges bizonyítékokat, melyek rossz fényt vethettek volna a gigavállalatra.