468,11 Ft
61,604 $

Drámai csatában kikapott a magyar férfi vízilabda-válogatott Horvátország ellen

A magyar férfi vízilabda-válogatott Horvátországgal játszott egy több mint nehéz olimpiai elődöntőt a párizsi ötkarikás játékokon.

...svg content...Fotó: Jansik Szilárd (j) és a horvát Luka Loncar 2024-es párizsi nyári olimpia férfi vízilabdatornájának elődöntőjében játszott Magyarország - Horvátország mérkőzésen a Párizs melletti Nanterre-ben lévő Paris La Défense Arénában 2024. augusztus 9-én. MTI/Kovács Tamás
Author image

Hujber Dávid

A negyeddöntőt követően azt gondolhattuk, hogy túl vagyunk a nehezén, és ezek után már egy „könnyebb” elődöntő és döntő várhat ránk. Horvátország volt az ellenfél az elődöntőben, akikkel mindig jobb vigyázni, régi riválisaink.

Nem ma volt a legjobb a magyar válogatott, talán sokat vett ki belőlük a negyeddöntő, lelki szinten is. A horvátok ezt megérezték, és ennek megfelelően irányították a játékot, míg a magyaroknak nemigazán ültek a lövések, pedig volt lehetőségük bőven. Soron kívül Orbán Viktor, majd Magyar Péter is profilképet váltott az árvízvédelem alatt

Ugyanakkor egy távolról sem verhetetlen horvát csapattal álltunk szemben, akik ugyan sokáig vezettek két góllal, a vége szoros lett. 2 perccel a vége előtt 9-8 volt az állás a horvátok javára, és akkor már inkább a döntetlen volt a cél, főleg azok után, hogyan alakult a játék az első három negyedben.

Szintén rossz hír volt, hogy a horvátok kapusa igen jó napot fogott ki, Vogelhez hasonlóan kiválóan védett, több kritikus helyzetben is hárítani tudott, kezdve az ötméteresekkel. Végül maradt a 9-8, ami egyúttal azt is jelenti, akárcsak Tokióban, Párizsban is a bronzéremért harcolhat a magyar csapat, míg Horvátország ott lehet a döntőben.

A bronzmérkőzésen az USA lesz az ellenfél két nap múlva, akik még inkább verhetőek, mint a horvátok, ugyanakkor nagyon fel fogják szívni magukat az éremszerzési lehetőség miatt. Nem marad sok idő a bánkódásra, 100%-os koncentrációval kell medencébe ugrani az amerikai alakulat ellen.