479,40 Ft
63,039 $

Majdnem meglett a győzelem Hollandia ellen, döntetlen a Puskás Arénában

Közel volt a magyar győzelem Hollandia ellen, de 1-1 lett a vége.

...svg content...Fotó: Magyar szurkolók a labdarúgó Nemzetek Ligája A divíziójának 3. csoportjában játszott Magyarország - Hollandia mérkőzésen a Puskás Arénában 2024. október 11-én. MTI/Hegedüs Róbert

Marco Rossi egy nagyon erős kezdőcsapatot küldött pályára a hollandok ellen, és azok, akik már előre leírták a válogatottat, nagyobbat nem is tévedhettek volna. Az első pillanattól kezdve egy egészen más csapat volt a pályán, mint például Németországban. A Puskás Aréna közönsége is hozzátett ehhez, egészen elképesztő volt a hangulat.

Hiába volt sokkal többet a labda Hollandiánál, a 17. percben Sallai kapufát lőtt, ami máris komoly figyelmeztetésként hathatott a vendégekre. Sallai a folytatásban is veszélyes maradt, olyannyira, hogy a 32. percben gólra váltotta Nagy passzát. Parádés összjáték volt, amivel lenullázták a hollandok védelmét, Verbruggen is tehetetlen volt. Soron kívül Ekkora most a különbség a Fidesz és a Tisza Párt között a legfrissebb felmérés szerint

Pár perccel később szabálytalan kirúgás miatt Hollandia 8 méterre a kaputól rúghatott szabadot. Szoboszlai kétszer ért labdához, mert úgy látta, Dibusz előtte már megtette ezt, ugyanakkor távolabbról kellett volna lőnie az ellenfélnek. Mindenki ott volt a kapu előtt, ám Gakpo lövése elakadt Dibuszban, így végül 1-0-s előnnyel mehettek el a 15 perces pihenőre a magyarok.

Van Dijk kiállíttatta magát

A második félidő hasonló mederben telt, még nagyobb holland nyomással, ami inkább volt meddő fölény. Nagyon jól zárt a magyarok védelme, és amikor kellett, odaléptek, miközben Hollandia egyre feszültebbé vált.

A 79. percben ráadásul a hollandok tettek egy komoly szívességet, amikor Van Dijk csapatkapitányként szabálytalankodott Csobothtal szemben, ami piros lapot ért. 2 perc leforgása alatt kapta meg a két sárga lapot, az elsőt reklamálásért gyűjtötte be, amikor kérdőre vonta a játékvezetőt, miért nem küldte le a pályáról Fiolát egy szabálytalanság miatt. A sors furcsa fintora, hogy ezután ő mehetett az öltözőbe.

Emberelőny ide vagy oda, Dumfries a hajrában gólt fejelt, Dibusz már csak belekapni tudott a labdába, gyakorlatilag tehetetlen volt. Az eredmény már nem változott, és ugyan bravúros az 1-1 a világ egyik legjobb csapata ellen, győzelmet érdemelt volna a magyar válogatott.
A másik mérkőzésen Németország 2-1-re legyőzte a bosnyákokat, és 7 ponttal vezetik a csoportot az 5 pontos Hollandia előtt, majd jön Magyarország 2 ponttal és egy 1 egységgel Bosznia-Hercegovina.