394,10 Ft
469,18 Ft
62,956 $

Hatalmas magyar siker, bronzérmes a női kajak négyes a párizsi olimpián 500 méteren

Hihetetlen versenyzést bemutatva lett bronzérmes a párizsi olimpián a női kajak négyes, akik joggal sírhatták el magukat a befutó végén.

...svg content...Fotó: A későbbi győztes Gazsó Alida Dóra, Csipes Tamara, Fojt Sára és Pupp Noémi a női kajak négyesek 500 méteres versenyének döntőjében a szegedi kajak-kenu Európa-bajnokságon 2024. június 15-én. MTI/Kovács Tamás
Author image

Hujber Dávid

Az Adolf-Hajdu férfi kenu duó a párizsi olimpia döntőjében sokáig dobogós helyen hajózott, majd jöttek a lányok. A női kajak négyes is döntőben szerepelt, és ugyan a rajtjuk nem volt a legjobb, nem lehetett leírni őket.

Rendkívül izgalmas volt a döntő, melynek ideje alatt a magyar hajó olyasvalamit húzott elő, amire senki nem számított. Egyszer csak arra lehettünk figyelmesek, hogy a Pupp Noémi, Fojt Sára, Csipes Tamara és Gazsó Alida Dóra alkotta hajó egyre előrébb kerül, harcolván a dobogóért. Soron kívül Megvan a dátum: ekkor valósulhat meg a vita, amin Magyar Péter és Orbán Viktor is jelen lesz

Olyan nagy hajrát vettek, hogy meglett a bronzérem, ami most arannyal ér fel. Sőt, kevés hiányzott az ezüsthöz, annyira nagyot eveztek a lányaink, akik közvetlen a németek és a győztes új-zélandiak mögött végeztek.