Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Magyar Péter biztos a Tisza Párt győzelmében, kétharmadot akar

Magyar Péter biztos a Tisza Párt győzelmében, kétharmadot akar

Magyar Péter biztos a Tisza Párt győzelmében, kétharmadot akar
Fotó: Magyar Péter pártelnök beszédet mond a Tisza Párt 1848-1849-es forradalom és szabadságharc kitörésének 177. évfordulója alkalmából a budapesti az Andrássy úton tartott ünnepségén 2025. március 15-én. MTI/Illyés Tibor

A Tisza Párt vezetője szerint biztosan ők nyerik a választásokat 2026-ban, és azt akarja, hogy kétharmados többséggel kerüljenek be a parlamentbe.

Ezekben a percekben is zajlik Hadházy Ákos hídfoglaló tüntetése Budapesten, ami ismét jelentős hatással van a fővárosi közlekedésére. Egyelőre több hidat nem foglaltak be a tüntetők, de a rendőrség már arra is felkészült, hogy ez újra megtörténik.

A Tisza Párt nem vesz részt ezeken az eseményeken, helyette Magyar Péter országjárást tart. Kedd délután Szegedre utazott, ahol arról beszélt, hogy szerinte a Tisza Párt a legerősebb közösség ma Magyarországon. Sőt, kijelentette, hogy megnyerik a 2026-os választást, és kétharmados többséget akarnak.

„A legerősebb politikai közösség a Tisza Párt. A választást meg fogjuk nyerni, nem kicsit, nagyon: a cél a kétharmad” – idézte Magyart a 24.hu. A Tisza elnöke hozzátette, „aki nem a Tiszára szavaz, az Orbán Viktor hatalomban tartására szavaz.” Utalt ezzel arra is, hogy szerinte semmiképpen ne szavazzanak az emberek az olyan pártokra, mint a DK és a Mi Hazánk.

A Fidesz nem hisz azon közvélemény-kutatásoknak, melyek szerint a Tisza Párt vezet előttük. Magabiztosak, és azt mondják, ezeket a számokat a baloldal kérésére manipulálják, és felkészülten várják a jövő évi országgyűlési választásokat.