Egyszerre 11 állítását cáfolta meg a kormány Magyar Péternek
Vitályos Eszter kormányszóvivő számos olyan állítást cáfolt meg, melyek Magyar Pétertől származnak, amiket hazugságoknak minősített.
Gulyás Gergely miniszter szerint Magyar Péter elmebeteg, amire egyelőre nem érkezett reakció az egyre megosztóbb pártelnök részéről. Az elmúlt időszakban számtalan állítás hangzott el Magyar részéről a kormányról, amiket rendre tagadnak.
Legutóbb a miskolci gyermekotthonban történtek miatt telt be a pohár a kormánynál, ami miatt felszólaltak. Szerintük elfogadhatatlan az, ahogyan a Tisza Párt elnöke viselkedett, és nem fogják hagyni, hogy legközelebb ez újra megtörténjen.
„Magyar Péternek megint sikerült szembe mennie a valósággal, ezúttal állatvédelem terén tartott ámokfutást.” – írt a Facebook oldalán Vitályos Eszter kormányszóvivő, aki összesen 11 olyan állítást szedett össze, amik szerint nem felelnek meg a valóságnak. Azokat hazugságnak minősítette a kormányszóvivő az állatvédelemről szóló témában.
Nincs gyors altatás
Többek között azt is cáfolja a kormány, hogy az ebrendészeti telepek 14 nap után elaltathatják az állatokat. „Megemeltük a minimális tartási időt 2022-ben 45 napra. Elaltatás ezután is csak abban a kivételes esetben következhet be, ha az állat tulajdonosa ismeretlen, az állatot nem fogadják örökbe és további tartását állatmenhely sem vállalja.”
Továbbá az az állítás is elhangzott, mely szerint Magyarországon a háziállatok fele kóbor. „Magyarország állatszerető ország, a háztartások háromnegyede tart valamilyen állatot, minden második háztartás kutyatartó. Szó sincs arról, hogy a háziállatok fele kóbor lenne.” – tette tisztába a dolgokat Vitályos.
Az sem igaz, hogy az állatvédő szervezetek nem kapnak állami támogatást. „A civil szervezetek munkájának megbecsülése mindig prioritás volt számunkra, az elmúlt két évben több mint 1 milliárd 200 millió forinttal támogattuk áldozatos tevékenységüket, ami természetesen továbbra is célkitűzésünk. A támogatásból 4 év alatt több mint 500 civil szervezet részesült. Bár a kóborállat-állomány csökkentése valóban kiemelt feladat, még a legpesszimistább becslések szerint sem haladja meg a kóbor kutyák száma az összes kutya 4-5 %-át”