A Magyar Orvosi Kamara elnöke szerint szétesett állapotban van a magyar egészségügy
Kincses Gyula úgy gondolja, az egészségügy rendszerszinten nem hozza azt az eredményt, amit a fejlettsége alapján várhatnánk tőle, ezért az egészségügynek egy átfogó mestertervre van szüksége.
A Népszavának adott interjújában a MOK elnöke kifejtette, az egészségügynek egy több területet átfogó mestertervre volna szüksége a helyzeten való változtatáshoz.
Kincses Gyula ugyanakkor hozzátette, üdvözlendő az orvosok béremelése, a hálapénz betiltása, viszont kritizálandók az alacsony szakdolgozói bérek, a szakemberhiány, illetve a köz- és magánegészségügy viszonyának rendetlensége.
Rékassy Balázs egészségügyi közgazdász szerint az egészségügyi rendszernek se stratégiai iránya, se motivációs rendszere sincs, éppen ezért először a 20-25 ezer fős szakdolgozói hiányt kell pótolni, új finanszírozási rendszerrel össze kell kapcsolni a magán-, és az állami egészségügyet:
„Az egészségügyi rendszernek se stratégiai iránya, se motivációs rendszere sincs, éppen ezért először a 20-25 ezer fős szakdolgozói hiányt kell pótolni, új finanszírozási rendszerrel össze kell kapcsolni a magán-, és az állami egészségügyet.”