A magyar munkavállalók több mint fele szeretne béremelést kérni
Már csak az a kérdés, hogy kapnak-e?
A gazdasági problémák és az infláció miatt a munkavállalók megtakarítása globális szinteken is komoly zsugorodásnak indult. Ezt jól jelzi az a mutató is, miszerint a hónap végén alig 38%-uknak marad a zsebükben pénz, szemben a tavalyi 47%-kal.
A PwC globális munkaerőpiaci kutatása során 46 ország mintegy 54 ezer munkavállalóját kérdezték meg – köztük a magyarokat is. Itthon ugyan a kötelezőket, vagyis a számlákat rendezni tudja a munkavállalók többsége, de egyéb másra, így hobbira, nyaralásra már szinte semmi nem marad az 59%-uknak.
Erre globális szinten 42% válaszolt ugyanígy, világszinten pedig minden ötödik dolgozó több állást is kénytelen vállalni, zömük másképp nem tudja megoldani a kiadások rendezését. Arányuk a Z generáció körében a legmagasabb – írja a piacesprofit.hu.
Egyes mutatók kiugróan magasak Magyarországon
A béremelést igényelni tervezők aránya is emelkedett, 35-ről 42%-ra, Magyarországon ez a mutató még magasabb, mintegy 52%, így elkerülhetetlennek tűnik, hogy újabb egyezkedések induljanak a dolgozók és a munkaadók között.
A hazai statisztikákat nézve szembetűnő, hogy a munkahelyi elégedettség is csupán 33%-on áll, szemben a globális 71%-kal. A fizetésükkel pedig csupán a magyarok 45%-a elégedett – globális szinten ez a mutató 64%.