Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

AKTUÁLIS

AKTUÁLIS

Tömegével jelentek meg a rendőrök, súlyos a helyzet – lövöldözés tört ki a világ egyik legismertebb strandján

Tömegével jelentek meg a rendőrök, súlyos a helyzet – lövöldözés tört ki a világ egyik legismertebb strandján

Tömegével jelentek meg a rendőrök, súlyos a helyzet – lövöldözés tört ki a világ egyik legismertebb strandján
Shutterstock/Illusztráció

Ausztrália egyik legismertebb tengerpartján, a Sydneyben található Bondi Beachen fegyveres támadás tört ki, amely azonnal pánikot keltett a helyszínen tartózkodók körében.

A lövöldözés hírére a hatóságok azonnal lezárták a környéket, és felszólították az embereket, hogy keressenek biztonságos menedéket. A történtek sokkolták a közösséget, hiszen Bondi Beach nemcsak Ausztrália, hanem az egész világ egyik legismertebb strandja, ahol ritkán fordul elő ilyen súlyos incidens.

A cikk a videó után folytatódik

A Mirror beszámolója szerint az Új-Dél-Wales-i rendőrség így nyilatkozott: „A rendőrök egy kialakulóban lévő incidenssel foglalkoznak, és arra kérik a strand látogatóit, hogy kerüljék el a területet.” A közleményben hangsúlyozták, a lakosság biztonsága érdekében mindenkit arra kérnek, hogy maradjon távol a környéktől, amíg a helyzetet nem sikerül teljesen ellenőrzés alá vonni.

Két embert őrizetbe vettek a helyszínen, és úgy tudni, hogy a lövöldözés következtében négy ember életét vesztette, ami tovább súlyosbítja az eset tragikus mérlegét.

Azonnal elszabadult a pánik

A strand környékén rövid idő alatt nagyszámú rendőri egység jelent meg, és a területet lezárták. A környék lakói és a turisták számára a helyzet rendkívül feszült, hiszen a lövöldözés híre gyorsan terjedt, és sokan menekültek biztonságos helyre. A rendőrség folyamatosan tájékoztatja a közvéleményt, és arra kér mindenkit, hogy kövesse az utasításokat. Bondi Beach, amely általában a nyugalom és a kikapcsolódás szimbóluma, rövid idő alatt vált a félelem helyszínévé.

Randwick lakosa és egykori újságíró, Elizabeth Mealey az ABC-nek számolt be arról, hogy éppen vacsorázott az Icebergs étteremben, amikor a lövések eldördültek. „Azt hittük, hogy tűzijáték, de nem az volt. Valami sokkal rosszabb” – mondta. Elmondása szerint az emberek azonnal futni kezdtek a partról, a pánik pedig átterjedt az étterembe is: „Az emberek felfutottak a partra. Pánik volt, és a pánik átterjedt az Icebergsre, az emberek még mindig ott álltak, nem tudva, mi történik, szóval ez ijesztő.”

Mealey hozzátette, nem látta a támadót, de a hangok alapján úgy tűnt, mintha a Bondi Pavilion környékéről jöttek volna. „Úgy éreztük, sokáig tartott, mire hallottunk szirénát, most helikopter érkezik, mentőautó jön, teljes a káosz, és tényleg nem tudjuk, mi történik.”

A szemtanú arról is beszélt, hogy látta, ahogy az emberek észak Bondiból a déli rész felé futnak, hogy elmeneküljenek a lövések elől. „Hallottunk egy másik fajta lövést is, végül, amit reméltünk és feltételeztünk, hogy a rendőrség lőtt vissza. Ezután kicsit csendesebb lett, de még mindig folytatódott, és ezen a ponton feltételeztük, hogy vége, de senki sem tudja biztosan. Ez félelmetes.”