Könnyűszerrel kifosztottak egy londoni kaszinót, máig sem ismeri senki a trükkjüket
Csalás gyanújával nyomozás indult ellenük, de nem tudtak rájuk bizonyítani semmit, így végül kiszabadultak és a nyereményüket is felvehették.
2004 márciusában, egy hétköznapi estén Niko Toša, Nenad Marjanović és Pilisi Lívia szinte folyamatosan nyert a londoni Ritz Club kaszinóban, amelynek eredményeként félmilliárd forintnak megfelelő összeget vihettek volna haza, ha a biztonságiak nem hívják ki a rendőrséget.
A sikerük sokakat gyanakvásra késztetett, hiszen úgy játszottak, mintha előre tudták volna, hol áll majd meg a rulettgolyó. Emiatt a hatóságok nyomozást indítottak, de nem sikerült rájuk bizonyítani semmit, így végül kiszabadultak és a nyereményüket is felvehették.
Ez számos kaszinótulajdonost aggasztott, így átfogó vizsgálat indult, amely által rájöttek, hogy a használat közben kopó rulettkerék egyre kevésbé marad hibátlan. Ha pedig nem áll teljesen vízszintesen, vagy egy kopott csapágy miatt nem egyenletesen forog, a kipörgetett számok sem lesznek teljesen véletlenszerűek: matematikai mintázatok jelennek meg benne, amely által már 20% is lehet a nyerési esély.
Ennek hatására az egész világon lecserélték a rulettasztalokat, de a kerekek is más formájúak lettek, a legtöbbjük forgását pedig ma már számítógépes algoritmusokkal, véletlenszerűen lassítják – derül ki a Blikk beszámolójából.
A horvát–szerb–magyar trió a botrány után eltűnt a hatóságok látóteréből, ám a Bloomberg újságírója a horvátországi Dubrovniktól nem messze rátalált Niko Tošára, aki egy tengerparti villában, Ferrarija társaságában él álnéven. Elmondása szerint gyakran utazgat, ha pedig talál egy kaszinót, amelynek az üzemeltetői nem elég elővigyázatosak, és ahol régiek a rulettkerekek, azt a régi módszerrel kifosztja. Hogy ki ne jöjjön a gyakorlatból, otthon sokat gyakorol a saját rulettasztalán, de a módszerét továbbra sem ismeri senki.