Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Nem csak 50, további 150 millió forintot bukott Liu Shaolin Sándor a kizárásával

Bár Liu Shaolin Sándor elsőként ért célba Pekingben az 1000 méteres versenyen, nem tarthatta meg a helyét. 

...svg content...Fotó: Liu Shaolin Sándor és a késõbbi gyõztes kínai Zsen Ce-vej a férfi rövidpályás gyorskorcsolyázók 1000 méteres versenyének döntõjében a Fõvárosi Fedett Stadionban a pekingi téli olimpián 2022. február 7-én. Liu Shaolin ugyan elsõként haladt át a célvonalon a döntõben, azaz a videózás percei alatt olimpiai bajnoknak érezhette magát, de végül a zsûri két esetben is szabálytalannak látta, sárga lapos büntetéssel zárták ki, azaz a teljes mezõny végére sorolták. (MTI/Kovács Tamás)
Sport
Author image

Fazekas Kiara Barbara

Szerkesztő

Olimpiai aranyéremtől fosztotta meg a zsűri Liu Shaolin Sándort a gyorskorcsolyázók 1000 méteres versenyszáma után, ugyanis úgy látták, hogy kétszer is szabálytalankodott. Bár a magyarok azonnal óvást nyújtottak be, kedden helyben hagyták a döntést. 

A 32 induló közül utolsó helyre csúszott, azonban nem csak az érmet veszítette el, hanem azt az pénzdíjat is, amely az olimpiai helyezés esetén járt volna, bár valószínűleg ez az, ami most legjobban érdekli a sportolót, aki a dél-koreai játékokon már szerezett egy aranyat a váltó tagjaként. Soron kívül Máv: éjszaka helyreállhat a Déli pályaudvart érintő vonalak menetrendje

A hatályos kormányrendelet értelmében 50 millió forint jár azoknak, akik első helyen végeznek. Ha Liu Shaolin Sándort csak egy szabálytalanságért büntetik, akkor az ötödik helyre kerül, ebben az esetben 14,3 millió forintos jutalom üthette volna a markát. 

A Blikk azt írja, hogy nem csak az egyszeri jutalomtól esett el, hanem attól az életjáradéktól is, amely minden olimpiai bajnokot megillet 35 éves kora után, függetlenül attól, hogy az érmet téli vagy nyári játékokon szerezte. 

Ez az összes pontosan az előző évi bruttó átlagkeresetnek felel meg, vagyis havi 403 600 forint, ez pedig azt jelenti, hogy Lui Shaolin Sándor 65 éves koráig még plusz 150 milliót kaphatott volna. 

Természetesen az életjáradékra már jogosult, hiszen korábban olimpiai bajnok lett Pjongcsangban az 5000 méteren a váltó tagjaként Burján Csabával, Knoch Viktorral és a testvérével, Liu Shaoanggal, azonban két aranyérem esetén az összeg is duplán járt volna. 

„Elképzelhető, hogy bukik egyéni szponzorokat is az elvett arany miatt, de ez nem jelentős, eltörpül az állami pénzdíj mellett. Szerintem ettől még alkalmas arra, hogy reklámarc legyen, hiszen úgy tekintenek most rá, mint áldozat, s ezzel nő a marketingértéke. A mai magyar piacon Liu Shaolin Sándor az egyéni sportolók között a legjobban eladhatók között van. Szerintem a kérdés az, hogy az ázsiai országban mennyire tudja felépíteni a brandjét, hiszen azzal, hogy félig kínai, komoly potenciál van benne“ – mondta Szabados Gábor sportközgazdász. 

Bár az óvást elutasították, a Magyar Olimpiai Bizottság és a Magyar Országos Korcsolyázó Szövetség közös közleményben jelezte, hogy kiáll minden magyar sportoló mellett, valamint kérték a Nemzetközi Olimpiai Bizottságot, hogy kezdeményezzen etikai vizsgálatot a versenyszámban eljáró főbíróval szemben. 

A versenyt Liu Shaolin Sándor kizárásával Zsen Ce-vej lett az egyéni bajnok, a második helyen Li Ven-lung végzett, míg az olimpiai bronzérmet Liu Shaolin Sándor testvére, Liu Shaoang hozhatja haza Magyarországra.