Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Teljesen leszakadtak a legszegényebb rétegek az egyik nagy európai országban

Az elmúlt másfél évtizedben tovább romlott a helyzetük, egyre nagyobb a szakadék.

...svg content...Fotó: unsplash
Európa

Bense Róbert

Szerkesztő

Egy friss jelentés szerint az egy Egyesült Királyság leghátrányosabb helyzetű társadalmi rétege egyáltalán nem tudott elmozdulni arról a mélypontról, amibe 15 évvel ezelőtt, vagyis a 2008-as válság idején kerültek. Az egyenlőtlenség a nehéz gazdasági helyzet miatt ráadásul egyre szembetűnőbb.

A Centre for Social Justice nevű független agytröszt 300 oldalas tanulmánya kiemeli, hogy a szegénység kezelése folyamatosan növekvő problémát jelent az Egyesült Királyság számára, és lényegében kettészakította a társadalmat. Mindez tovább mélyítheti a már amúgy is fennálló problémákat – írja a CNN. Soron kívül Változékony idő vár ránk pénteken, havas esőre is van kilátás

Sophia Worringer, a szervezet igazgatóhelyettese arra figyelmeztet, hogy az a veszély fenyeget, hogy az Egyesült Királyságban ismét a viktoriánus korban tapasztalt egyenlőtlenségek lehetnek a jellemzők, amelyen az sem segít, hogy a szegényebb rétegek számára a munkavállalás is egyre nehezebb, a munkahelyeken pedig folyamatosan növekszik a bizonytalanság.

„Van egy olyan része a lakosságnak, akiknek az életét családi összeomlás, fizikai és mentális betegségek jellemzik; akik bűnözéssel sújtott közösségekben élnek, és akiknek a munkavállalásuk akadályokba ütközik” – fogalmazott Worringer, aki a jelentést idézve azt is hozzátette, hogy a szegénység „beágyazódott” Nagy-Britanniában.

Úgy vélekedett, hogy a pénzhiány csak egy a helyzetet előidéző tényezők közül, melyek között az oktatás színvonalát, a függőségek kezelését, valamint az eladósodást is megemlítette. A viktoriánus korszakkal vont párhuzama leginkább a szélsőséges egyenlőtlenségekre vonatkozott, illetve arra, hogy akkoriban nagyon kevés lehetőségük volt az életminőségük javítására a legszegényebbeknek.