393,88 Ft
468,71 Ft
63,030 $

Lemaradt a döntőről a 4×100 méteres női gyorsváltónk

Nem jutott be a fináléba a 4×100 méteres női gyorsváltó a párizsi olimpia úszóversenyeinek első napján.

...svg content...Fotó: Senánszky Petra, Ábrahám Minna, Pádár Nikolett és Ugrai Panna (b-j) a női 4x100 méteres gyorsváltó előfutamában a 2024-es párizsi nyári olimpián a Párizs melletti Nanterre-ben lévő Paris La Défense Arénában 2024. július 27-én. MTI/Derencsényi István

A párizsi olimpia úszóversenyeinek nyitónapján a magyar 4×100 méteres női gyorsváltó nem tudta kivívni a döntőbe jutást. A Senánszky Petra, Ábrahám Minna, Ugrai Panna és Pádár Nikolett alkotta csapat a selejtezőben a tizedik helyen végzett.

A magyar kvartett a fukuokai világbajnokságon elért kvalifikációs idejével a 13. helyen állt a nevezési listán. A közelmúltban azonban jelentős fejlődést mutattak, a belgrádi Európa-bajnokságon megdöntötték a 2009-es országos csúcsot, 3:36.77-es idővel diadalmaskodva. Soron kívül Megvan a dátum: ekkor valósulhat meg a vita, amin Magyar Péter és Orbán Viktor is jelen lesz

Az olimpiai selejtezőben az egyes pályán úszó magyar váltó 3:37.33 perces időt ért el, ami közel volt az Európa-bajnoki teljesítményükhöz, az eredmény a futamukban a hatodik helyhez volt elegendő.

Az összesített eredmények alapján azonban a magyar csapat csak a tizedik helyen zárt, ami végül nem volt elég a döntőbe jutáshoz.