Léggömb miatt pusztult el egy fiatal antillai csőröscet
A nőstény nagyon fiatal volt, még anyatejet fogyasztott. Teteme október végén került elő Emerald Isle közelében.
Egy léggömb miatt pusztult el egy antillai csőröscet, amelynek teteme múlt héten sodródott partra Észak-Karolinában – írja a 24.hu a New York Post beszámolója alapján. Hozzáteszik, a 3,3 méter hosszú borjú Emerald Isle közelében került elő október végén.
A tetemet az Észak-Karolinai Állami Egyetem Tengeri Tudományos és Technológiai Központjába szállították, ahol számos vizsgálatot elvégeztek. Ez alapján fény derült rá, hogy az említett példány lenyelt egy léggömböt.
A szakértők úgy vélik, az összegyűrődött műanyag akadályozta az emésztőnedvek átjutását a gyomor-bélrendszer többi részébe. Ez okozta az antillai csőröscet pusztulását, amely éhen halhatott. Megjegyzik, a nőstény nagyon fiatal volt, még anyatejet fogyasztott.
A központ közleményében arra szólított fel, kétszer is érdemes meggondolni, mielőtt valaki a lufivásárlás mellett dönt: ehelyett inkább olyan alternatívákat javasolnak, mint például a biológiailag lebomló papírdíszek. Ha pedig mégis lufit szereznénk be, azt kérik, hogy azok használata után ártalmatlanítsuk a tárgyakat, mert így elkerülhető, hogy a léggömbök veszélybe sodorják az állatokat.
Az adatok szerint évente körülbelül 125 tengeri emlős, köztük bálnák, delfinek, fókák és lamantinok sodródnak partra Észak-Karolina partjainál. Egyes esetekért természetes folyamatok felelősek, de gyakran emberi tényezők (hálóba gabalyodás, hajókkal való ütközés, műanyag termékek) állnak a háttérben.