Kvantumtechnológia révén felgyorsulhat a villanyautók töltése
Tudósok szerint a töltési időt elektromos járművek esetén akár három percre is le lehet csökkenteni.
A hosszú töltési idő okozza az egyik legnagyobb fejfájást a villanyautók tulajdonosai számára, otthoni töltővel ugyanis akár 10 óráig is eltarthat a procedúra, míg a töltőállomásokon található nagy teljesítményű eszközzel körülbelül 30 percet vesz igénybe a folyamat.
Az Institute for Basic Science (IBS) új tanulmánya szerint azonban a kvantumtechnológia lehetővé teheti, hogy a jövőben az EV-tulajdonosok mindössze három perc alatt tölthessék fel autójukat, ami nagyjából olyan sebességet jelentene, mintha egy autót benzinnel tankolnánk fel.
A Physical Review Letters című folyóiratban megjelent tanulmányban közzétett elmélet alapján kvantumakkumulátorokat lehetne kifejleszteni, amelyek gyorsan és hatékonyan tárolják és szabadítják fel az energiát, mégpedig olyan kvantumfolyamatokra támaszkodva, mint például az összefonódás.
Ahhoz, hogy a benzines autó feltöltéséhez hasonló töltési sebességet érjünk el, a cellákat a globális töltési protokollnak nevezett eljárás során lehetne egyszerre telepumpálni energiával.
A jelenlegi akkumulátorok esetében képtelenség kollektíven tölteni a cellákat, ám a kvantumtechnológia segítségével változhat a helyzet. Egy hagyományos elektromos autó jellemzően 200 cellából álló akkumulátorral rendelkezik, a kvantumtöltés viszont 200-szoros gyorsulást eredményezhet a klasszikus akkumulátorokhoz képest.