Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Ezt kell tennünk, hogy a kutyánk jobban megértse, amit mondunk neki

Ez a felfedezés segíthet abban, hogy jobban megértsük és fejlesszük az ember-kutya kapcsolatot.

...svg content...Fotó: Unsplash
Tudomány
Author image

Koós Alexandra

Szerkesztő

Bár leghűségesebb négylábú barátaink nem tudnak emberi hangokat kiadni, más jelekkel képesek reagálni az emberi beszédre. Egy, a Plos Biology folyóiratban megjelent új kutatás eredményei szerint a kutyák jobban megértik az emberi beszédet, ha lassabban beszélünk hozzájuk. A részleteket illetően azt írják, a svájci Genfi Egyetem kutatói 30 kutya és 27 ember hangját elemezték öt különböző nyelven. A szakemberek vizsgálták az emberek egymás közötti, valamint a kutyákkal folytatott kommunikációját is, emellett tanulmányozták az emberek és a kutyák beszédre adott agyi reakcióit.

Az eredményekből kiderült, hogy az emberek beszédtempója átlagosan négy szótag másodpercenként, míg a kutyák hangadása (pl.: ugatás, morgás, nyüszítés) ennél lassabb, körülbelül két hanglejtés másodpercenként. Érdekes módon, amikor az emberek kutyákhoz beszélnek, ösztönösen lelassítják beszédüket, másodpercenként körülbelül három szótagra – írja a Portfolio az Independent összefoglalója alapján. A kutatók végül arra jutottak, hogy az emberek és a kutyák hangfeldolgozó rendszere különbözik. Soron kívül Súlyos hibát követnek el azok, akik nem váltanak téli gumikra

Ugyanis a kutyák beszédre adott idegi válaszai a lassabb agyhullámokra összpontosulnak, míg az embereké a gyorsabb ritmusokra. „A beszédre adott idegi és viselkedési válaszok összehasonlító vizsgálata azt mutatja, hogy a kutyák megértése az emberekénél lassabb beszédritmus-követésre támaszkodik” – állítják a tanulmány szerzői. A kutatók szerint az emberek ösztönösen módosítják beszédritmusukat, amikor kutyákkal kommunikálnak, ami javíthatja a kommunikáció hatékonyságát. Ez a felfedezés segíthet abban, hogy jobban megértsük és fejlesszük az ember-kutya kapcsolatot.

Korábban egyébként arról is beszámoltunk, hogy egy friss, kínai tanulmány alapján különleges kapocsra bukkantak kutya és ember között. Az eddig is ismert volt, hogy a kutya és az emberek kapcsolata rendkívül különleges. Egy új tanulmányban viszont olyan idegi aktivitást fedeztek fel, amely elsőként utalhat arra, hogy két különböző faj agya szinkronizálódhat. Továbbá arra is kitértünk, hogy furcsa jelenségre figyelt fel egy magyar kutató a macskáknál. Ezekről az állatokról széles körben ismert, hogy szinte bármilyen apró résen át tudják passzírozni magukat, ám több érdekes megállapítást is tett a szakember.

A Nézőpont Intézet szerint a magyarok többsége nem találja szimpatikusnak Magyar Pétert

Relatív többségük szerint a Tisza Párt vezetőjének vissza kellene vonulnia.

Két pontot rabolhat vasárnap este a Real Madrid a Barcelonától

A Real Madrid számára egy több mint kötelező győzelem lehet a Leganes ellen vasárnap este a LaLigában.

Ezt az 59 éves férfit keresi a rendőrség

Egy 59 éves férfit keres a rendőrség, aki november elején tűnt el, és azóta még csak életjelet sem ad magáról.