Kulcsfontosságú tanulmányt hoztak nyilvánosságra a koronavírus kapcsán
Az Észak-Arizonai Egyetem (NAU) és a Translational Genomics Research Institute (TGen) által készített közös tanulmány szerint ha már egyéb koronavírussal fertőződött meg korábban a szervezetünk, az javítja az immunitást a COVID-19-cel szemben is.
A mostani koronavírus-járványt okozó SARS-CoV-2 vírus csak egy a számos koronavírus közül, amely megbetegedéseket és esetenként lokalizált járványokat idézett elő a múltban. Ott van például a SARS, amely 2003-ban, Ázsiában okozott járvány; a MERS, amely főként Szaúd-Arábiában pusztított 2012 környékén.
E két vírust, valamint négy másik jelentős koronavírus-fajtát – alfakoronavírus 229E, alfakoronavírus NL65, bétakoronavírus OC43 és bétakoronavírus HKU1 – is vizsgálat alá vettek a kutatók, hogy megnézzék, ha ezekkel már korábban megfertőződött a szervezetünk, az milyen hatással van a SARS-CoV-2 vírussal szembeni immunitásra.
A Cell Reports Medicine nevű szaklapban publikált tanulmány pedig arra a következtetésre jutott, hogy a fent említett korábbi koronavírusokkal való fertőzöttség javítja az immunrendszerünk esélyeit, hogy sikeresen megküzdjön a mostani koronavírus ellen, ugyanis az új vírus szervezetbe jutása a régi koronavírusok ellen kifejlesztett antitestek aktiválódását idézheti elő.
Azt azonban Dr. Altin is kiemeli, hogy az antitestek hatékonyságát korlátozhatja, hogy eltérő a SARS-CoV-2 szerkezete a korábbi koronavírusoktól, viszont a tanulmány rávilágíthat arra, hogy a korábbi koronavírusoknak való kitettség befolyásolja a mostani koronavírusra adott immunválaszt.