Közös erővel dolgozik a 6G-n Japán és az Egyesült Államok
A két ország elnöke egyezett meg arról, hogy ketten próbálják meg elejét venni Kína előretörésének a mobilnet-hálózatok terén.
Joe Biden amerikai és Josihide Szúga japán miniszterelnök április 16-i találkozóját követően a két ország egyesült erővel fog dolgozni a 6G-s hálózatokon. Az 5G-hez hasonlóan ez is jelentős előrelépést fog jelenteni a mobilhálózatok terén és már most folyik a verseny Kínával a kifejlesztéséért, írja a SwaCash.
A közös tervbe az USA 2,5, Japán kétmilliárd dollárt fektet, ezzel a befektetéssel „biztos hálózatok és fejlett kommunikációs technológiák, közte az 5G és az új generációs mobilhálózatok kutatását, fejlesztését, tesztelését és alkalmazását” szeretnék új szintre emelni, írta a Fehér Ház egy közleményben.
A két országban az 5G O-RAN hálózatokat telepítik majd, ami egy nyílt forráskódú platform. A cél az, hogy elsősorban a kínai Huawei-jel és a Samsunggal versenyezzenek, mivel az Egyesült Államokban és Japánban az 5G-s szabadalmak csak 10 és 6%-a hazai cégé.
Elsősorban éppen emiatt próbálják közösen a 6G-t Kínánál gyorsabban telepíthető állapotba helyezni. Nem lesz könnyű dolguk, ugyanis ők már többezer 6G-s szabadalmat levédettek, a Samsung szerint közben saját hálózatuk 2028-ra lehet üzemképes.
A két vezető a félvezetőhiányról is egyeztetett és megállapodtak, hogy beszállítóláncaikban együtt fognak működni, Joe Biden el is különített ötvenmilliárd dollárt ennek a szegmensnek a fejlesztésére.
Japánban vegyes érzelmekkel fogadták a kollaborációról szóló híreket, sok helyi ipari vezető attól tart, hogy az Egyesült Államok Kínára kivetett szankciói rájuk is rossz hatással lesznek, mert sokaknak van együttműködési szerződése kínai cégekkel.