394,02 Ft
467,74 Ft
58,143 $

Kós Hubert országos csúccsal jutott tovább 100 háton

Kós Hubert kiemelkedő teljesítményt nyújtott 100 méter háton, míg Jászó Ádám a 19. helyen búcsúzott a számtól.

...svg content...Fotó: Kós Hubert a férfi 100 méteres hátúszás ötödik előfutamában a 2024-es párizsi nyári olimpián a Párizs melletti Nanterre-ben lévő Paris La Défense Arénában 2024. július 28-án. MTI/Derencsényi István

A vasárnapi előfutamokban Kós Hubert új országos rekordot állított fel 100 méter háton, ezzel biztosítva helyét a középdöntőben. A 21 éves úszó 52.78 másodperces idővel nyerte meg futamát, ami egyben a legjobb eredmény volt az összes előfutam között. Mindez jelentős javulás a korábbi, 53.08 másodperces egyéni csúcsához képest.

Jászó Ádám 53.97 másodperces idővel a 19. helyen végzett, így számára véget ért a verseny ebben a számban. Az előzetes rangsorolásban Jászó a 17. helyen állt 53.35 másodperces egyéni legjobbjával. Soron kívül Lassan, de biztosan naposra fordul a borongós időjárás kedden, csak elszórtan lehetnek záporok

Kós, aki jelenleg az Egyesült Államokban edz Bob Bowman irányítása alatt, elégedetten nyilatkozott teljesítményéről: „Jó volt nagyon, örülök, hogy sikerült 53 alá bemennem”, mondta, ugyanakkor megjegyezte, hogy a pályabeosztás miatt nem látta jól versenytársait, így végig maximális tempóban kellett úsznia.

Az úszó hangsúlyozta, hogy az elért eredmény csak az első lépés: „Ez az első idő most semmit nem jelent, meg kell tenni a következő lépést, és be kell jutni a döntőbe.”

A középdöntőt este 21:32-kor rendezik.