Visszahívták a katonákat a kórházakból, váratlanul érte a döntés az intézményvezetőket
Július elsejével visszahívták a katonákat a kórházakból, ám a döntés váratlanul érte az egészségügyi intézmények vezetőségét.
A 93 kórház és egészségügyi ellátóhely vezetését múlt szerdán, június 30-án értesítették arról, hogy Kásler Miklós emberi erőforrások minisztere javaslatára nyolc hónap ott töltött szolgálatuk után, július 1-el kivonják az ott segítséget nyújtó katonákat és rendőröket.
A meghozott döntésről szóló, intézményvezetőknek címzett levélben hangsúlyozták, hogy az intézkedéssel Pintér Sándor belügyminiszter is egyetért – számolt be a Népszava.
A lap által megkeresett kórházvezetőket nemcsak váratlanul érte a döntés, de elmondták, hiányozni is fognak az egyenruhások az ellátásból.
A katonák az elmúlt több mint fél évben részt vettek a betegellátásban, az oltások adminisztrációjánál, a Covid-osztályok bővítésekor a bútorok mozgatásánál, a betegek szállításánál, és szerették őket mind a páciensek, mind a kórházak munkavállalói.
A lap által megkérdezett szakértő szerint ráadásul az egyenruhások az egészségügyben békeidőben is fennálló munkaerőhiányt pótolták, arra adtak választ, ám a jelenlétükre való igény a járványhelyzet visszaszorításával nem múlt el.
Nemcsak a katonákat, hanem a kórházparancsnokokat is visszahívták 15 hónapig tartó szolgálatuk után. Ők tavaly március óta voltak jelen az intézményekben: “felügyelték” a készletgazdálkodást, segítettek számon tartani az eszközöket, de a mentőszolgálat szintén hozzájuk fordult, ha egy-egy intézmény valamiért elutasította a betegfogadást.
A megkérdezett intézményvezetők a kórházparancsnokok visszahívásával kapcsolatban azzal számolnak, hogy a következő járványhullámmal, ősszel – talán szeptember közepén – visszatérhetnek az ellátóhelyekre.