Még csak most fog tetőzni a koronavírus-járvány második hulláma India fővárosában
Miközben Európában több országban is enyhülő tendenciát mutat a covid-fertőzöttek napi növekménye, addig Ázsia egyik legnépesebb államában tovább romlik a járványhelyzet.
A brit egészségügyi miniszter bejelentette, ha június 21-ére romlanak a járványügyi adatok, akkor el fogják halasztani az újranyitást, és kizárólag a kórházakra, illetve az idősotthonokra koncentrálnak majd:
„Az új esetek száma elkezdett enyhén emelkedni, a kórházba kerülők száma ennél stabilabb, ami az oltásoknak köszönhető. De az új variánsoknak a hatását vizsgáljuk, és azt látjuk, hogy a Delta variánsnak nagyon jelentős hatása volt a járványhelyzet alakulására az elmúlt hónapban.”
A Delta mutáció, vagyis az indiai koronavírustörzs bizonyítottan 40 százalékkal fertőzőbb, azonban tudósok szerint két adag covid elleni védőoltás megfelelő védelmet nyújt, ezért nem kell tőle megijedni – olvasható az ATV riportjában.
Indiában két hónap után a legkevesebb új fertőzöttet találták, ám így is 114 ezerrel nőtt a fertőzöttek száma az elmúlt 24 órában, és több mint 2,6 ezren belehaltak a súlyos szövődményekbe, mégis az államok többsége lazított az óvintézkedéseken.
Az ország fővárosában, Újdelhiben viszont életben maradtak a korlátozások, mivel a tetőzéshez közelednek, és napi 37 ezer esetszámra számítanak, ezért időben fel szeretnék készíteni a kórházakat és az intenzív osztályokat.
Kínában 763 millió adag vakcinát adtak be eddig az állampolgárnak az egészségügyi hatóságok közleménye alapján. A távol-keleti országban szigorú óvintézkedések mellett készülnek fel az iskolák a diákok életében legfontosabb vizsgának számító felvételikre.
Az USA-ban eközben túllépte az 597 ezret a covid-fertőzéshez köthető elhunytak száma, az országban napi szinten átlagosan egymillió oltást adnak be, ami az áprilisi rekordokhoz képest jelentős visszaesés, hiszen akkortájt 24 óra leforgása alatt 3 millió vakcinát oltottak el.