Koronaválság – már 30 millió ember vált munkanélkülivé az USA-ban
https://liner.hu/koronavalsag-europai-dilemma-a-jarvany-megfekezesere-vagy-a-gazdasagi-valsagra-kell-e-fokuszalni/
A járvány következtében számos gazdasági szektor ideiglenesen leállt, aminek következtében jelentős bevételkiesések alakultak ki, ami a legrosszabb forgatókönyvet hozta el immáron 30 millió amerikai számára.
Az egyesült államokbeli munkaügyi hivatal adatai szerint ezen a héten 3.8 millióan nyújtottak be munkanélküli támogatásra igényt, ami enyhe csökkenést mutat a korábbi heti adatokhoz képest, ám még így is történelmi adat, hiszen a 2008-2009-es jelzáloghitel-válság idején a legrosszabb héten is „csak” 665 ezren kérvényezték a helyi szociális ellátórendszer segítségét.
Az olajpiac hetek óta tartó válságának köszönhetően további leépítések várhatók, amit jól mutat, hogy Reuters információ szerint az Egyesült Államok egyik legnagyobb olaj- és földgázkitermelője, a Chesapeake Energy csődvédelemért folyamodhat. Az olajipari óriásnak jelenleg 2300 alkalmazottja van, ám körülbelül 9 milliárd dollárnyi adósságot halmozott fel.
Az Egyesült Államokban már kilátásba helyezték a gazdasági élet folytatását, azonban az egészségügyi szakértők világszerte hevesen tiltakoznak a döntés ellen, azzal érvelve, hogy az USA még nincs túl a járvány csúcsán. A döntés a vezetésnek is dilemmát okoz, mivel egyre mélyül a munkanélküliség az országban, viszont figyelembe kell venni az ország állampolgárainak egészségét is.
Ez a dilemma az Európai Unió vezetésének is komoly dilemmát okoz: