353,56 Ft
394,23 Ft
469,46 Ft
63,156 $

Kopasz Bálint simán jutott be az olimpiai döntőbe 1000 méteren, Varga Ádám is ott van

Kopasz Bálint nem kérdezett, azonnal büntetett, és egy könnyed evezés végén bejutott az 1000 méteres döntőbe a kajakosok egyéni mezőnyében.

...svg content...Fotó: Kopasz Bálint a férfi kajak egyesek 1000 méteres versenyének középfutamában a 2024-es párizsi nyári olimpián a vaires-sur-marne-i evezõs és kajak-kenu pályán 2024. augusztus 10-én. MTI/Kovács Tamás

Csipes Tamara és Gazsó Alida Dóra az élen fejezték be a középfutamot, kvalifikálta magukat ezzel a döntőbe a párizsi olimpián 500 méter egyéniben a kajakosok között. Nem sokkal azután az 1000 méteres táv középfutamát is megrendezték a férfiak versenyben.

Kopasz Bálint volt az első magyar, aki vízre szállt ebben a számban, és egy igen látványos evezés végén futamgyőzelemmel hívta fel magára a figyelmet. Teljesen megérdemelten jutott be a fináléba, így már csak az volt a kérdés, mi lesz Varga Ádámmal, aki ezután állhatott rajthoz. Soron kívül Megvan a dátum: ekkor valósulhat meg a vita, amin Magyar Péter és Orbán Viktor is jelen lesz

Varga futama már sokkal szorosabb volt, bár ez sem akadályozta meg őt abban, hogy megnyerje azt. Ezzel pedig ő is bejutott az A döntőbe, és továbbra is esélyes arra, hogy olimpia érmet szerezzen 1000 méteren egyéniben.