353,99 Ft
394,10 Ft
469,18 Ft
62,956 $

Kopasz Bálint olimpiai bajnokként nyert a szerdai futamán, még csak meg sem izzadt

Kopasz Bálint olimpiai bajnoki címvédőként szállhatott vízre szerda délelőtt a párizsi olimpián.

...svg content...Fotó: Kopasz Bálint a férfi kajak egyesek 500 méteres előfutamában az olimpiai kvalifikációs kajak-kenu világbajnokságon Duisburgban 2023. augusztus 23-án. MTI/Kovács Tamás
Author image

Hujber Dávid

Kopasz Bálint szerda délelőtt futama előtt szállt vízre Gázsó Alida Dóra, aki egy komolyabb technikai probléma ellenére is hozta a kötelezőt, övé lett a győzelem. Ezzel pedig magabiztosan jutott be a következő körbe.

Hozzá hasonlóan Csipes Tamara is kalandosan nyert, miután két rajtot kellett vennie, aminek nagyon nem örült. A hullámos víz sem segítette, ahogyan az sem, hogy a dán riválisa teljesen feleslegesen elhúzott, majd elfáradt, amit a magyar klasszis okosan kihasznált. Soron kívül Megvan a dátum: ekkor valósulhat meg a vita, amin Magyar Péter és Orbán Viktor is jelen lesz

A még mindig csak 27 esztendős Bálint erősen kezdte az 500 méteres távot, már a rajtnál finoman jelezte a társaknak, hogy ne is álmodjanak az első helyről. Mindezt úgy, hogy távolról sem hajtotta ki magát, mintha csak egy edzésen vett volna részt. Ez pedig komoly előjele annak, hogy megvédheti a címét. Még csak meg sem izzadt, rendkívül könnyedén lett övé a győzelem az argentin és a dél-afrikai riválisa előtt.

Ádám az M4 Sportnak azt mondta, mivel most lesz ideje pihenni, nem kellett igazán széthajtania magát. Egyszerűen csak arra ment, hogy kényelmesen evezzen, jól érezze magát. A pálya nem volt a legjobb, viszont nem akart panaszkodni, sokkal inkább örül a formájának, míg az argentin ellenfele kapcsán megjegyezte, egyértelműen fejlődött, bár nem hiszi, hogy komoly gondot okozhat.