Sokakat kivégeztek a vörös hajszínük miatt
Egyesek abban hittek, hogy balszerencsét hoznak a közösségre, míg mások abban, hogy a vörös hajjal megáldott emberek haláluk után vámpírra válnak, ezért elhamvasztották őket.
A 24.hu szerint a világ lakosságának kevesebb mint 2%-a vöröshajú, éppen ezért számos régi kultúrában különlegesnek tartották őket, például az ókori görög világ északi határán, a mai Bulgária területén megtelepedett trákok is hasonló véleményen voltak.
Akkoriban úgy vélték, a vörös hajú és kék szemű emberek az istenek kegyeltjei, akik bátrak és őszinték, ám a legtöbb helyen sajnos nem voltak ennyire jó véleménnyel róluk, ugyanis az ókori Egyiptomban gyakran feláldozták őket.
Ott úgy tartották, balszerencsét hoznak a közösségre, míg az ókori görögök abban hittek, hogy a vörös hajú emberek haláluk után vámpírrá válnak, ezért elhamvasztották őket, a keresztény kultúrában pedig a vörös hajat ördöginek gondolták.
Emiatt a középkori Európa vörös hajú emberei nem örvendtek nagy társadalmi népszerűségnek, ám ha valaki emellett még zöld szempárral is rendelkezett, nagy eséllyel indulhatott a falu boszorkánya, vérfarkasa vagy vámpírja címért, akik közül sokan a máglyán végezték.
A Múlt–Kor beszámolójából az is kiderül, hogy a közhiedelemmel ellentétben a vörös haj bölcsője nem a messzi észak Skandináviája és nem is Írország volt, hanem Közép-Ázsia, ahol mutálódott az MC1R-gén, amely a porcelánfehér bőrű, szeplős és vörös hajú emberek létezéséért felelős.