Kiss Péter Pál kajakos parádés teljesítménnyel aranyérmes 200 méteren a párizsi paralimpián

Megvédte paralimpiai címét a kajakos!

...svg content...Fotó: Facebook/Magyar Kajak-Kenu Szövetség

Borbély Fanni

A kajakos Kiss Péter Pál megvédte címét, és aranyérmet szerzett a KL1-es kategóriában, 200 méteren a párizsi paralimpia szombati versenynapján. Suba Róbert a negyedik helyen zárta a futamot.

A Budapesti Honvéd 21 éves versenyzője – aki már világ- és Európa-bajnoki címekkel is büszkélkedhet – magabiztosan jutott be a döntőbe a pénteki előfutamból. A fináléban egyértelmű fölénnyel diadalmaskodott: már a rajt után az élre állt, és 80 méter megtétele után növelte előnyét, végül közel két másodperccel nyerte meg a versenyt. Soron kívül Lassan, de biztosan naposra fordul a borongós időjárás kedden, csak elszórtan lehetnek záporok

Kiss Péter Pál így már kétszeres paralimpiai bajnoknak mondhatja magát, mindemellett pedig négyszeres világ- és négyszeres Európa-bajnok is.

Suba Róbert, aki a 2016-os riói paralimpián ezüstérmet szerzett, most szintén remek teljesítményt nyújtott, és a vaires-sur-marne-i pályán negyedik helyen végzett.