Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

AKTUÁLIS

AKTUÁLIS

Kiskorú lány intim képeivel élt vissza, három évet kapott

Kiskorú lány intim képeivel élt vissza, három évet kapott

Kiskorú lány intim képeivel élt vissza, három évet kapott
Fotó: illusztráció | Unsplash

A sértettnek okozott háromszázezer forintos kárt is meg kell fizetnie az elkövetőnek.

Három év szabadságvesztésre és három év közügyektől való eltiltásra ítélte, valamint kötelezte a sértettnek okozott háromszázezer forintos kár megfizetésére a bíróság azt a férfit, aki egy kiskorú lány intim fotóival élt vissza – közölte a Miskolci Törvényszék szerdán az MTI-vel.

A cikk a videó után folytatódik

A Szerencsi Járásbíróság előkészítő ülésen hozott ítéletet a férfi ellen szexuális kényszerítés bűntette, különleges személyes adattal visszaélés és lopás vétsége miatt.

A megállapított tényállás szerint a vádlott egy közösségi oldalon álnéven regisztrálva vette fel a kiskorú lánnyal a kapcsolatot, aki intim fényképeket küldött magáról.

A férfi, aki nem volt tisztában a lány pontos életkorával, további felvételeket kért, és amikor azokat nem kapta meg, megfenyegette a sértettet, hogy a korábban kapott képeket közzéteszi. Miután a lány megszakította fenyegetőjével a kapcsolatot, a vádlott elküldte ismerőseinek a felvételeket. Egy másik alkalommal a terhelt édesapjának szerencsi otthonából lopott el egy számítógépet, egy monitort és egy hangfalszettet – írták.

Az előkészítő ülésen a vádlott beismerte bűnösségét. Ezt, valamint, hogy édesapja megbocsátott neki, a bíróság enyhítő körülményként értékelte, ugyanakkor súlyosbító körülményként vette számításba, hogy a bűncselekményeket szabadságvesztésének próbaideje alatt követte el. Az ítélet nem jogerős, a vádlott és védője enyhítésért fellebbezett.

MTI