Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Puszta kézzel fogja el a hatalmas királykobrát egy férfi Thaiföldön (videó)

Puszta kézzel fogja el a hatalmas királykobrát egy férfi Thaiföldön (videó)

Puszta kézzel fogja el a hatalmas királykobrát egy férfi Thaiföldön (videó)
Fotó: Twenty20

Drámai videón, ahogy egy thaiföldi önkéntes munkás puszta kézzel fog el egy hatalmas királykobrát, miután az beosont egy pálmaültetvényre, és megpróbált elbújni egy tartályban.

A dél-thaiföldi Krabi tartományban a helyiek értesítették a hatóságokat, miután tudomást szereztek az óriáskobráról, ami állítólag 4,5 méteres volt, és több mint 10 kilót nyomott. Az elképesztő befogásról egy videó is elterjedt a Facebookon, amin Sutee Naewhaad, az Ao Nangi Kerületi Közigazgatási Szervezet önkéntese próbálja elfogni a kígyót.

Jól látszik a videón, hogy egy ponton a királykobra nyitott állkapoccsal előreveti magát, azonban Naewhaadnak még épp idejében sikerül kitérnie az útjából. A 40 éves férfinak közel 20 percbe telt, mire sikerült az útra csalogatnia és sérülések nélkül befognia a kígyót.

Helyi beszámolók szerint a királykobrát később biztonságosan visszaengedték természetes élőhelyére, Naewhaad pedig azt is elmondta, hogy a kígyó valószínűleg a párját kereshette, mivel egy másik kobrát nemrég a helyiek megöltek. A férfi azonban másokat óva intett a kígyók befogásától, mivel az ő képességei többéves képzésen alapulnak, így volt képes sérülés nélkül kivitelezni a műveletet.

Többször is evett az aldis szőlőből, mire észrevette, hogy egy halálos pókfajtát is hazavitt a boltból

A királykobra egy mérges kígyófaj, amely Dél- és Délkelet-Ázsiában honos, emellett a világ leghosszabb mérges kígyójaként tartják számon, átlagos hossza 10-13 láb, Thaiföldön pedig jelentős kígyóállomány él – derül ki az NDTV cikkéből.