469,02 Ft
63,698 $

20 éven át segítette Räikkönent, megható módon mondott köszönetet neki a világbajnok

Kimi Räikkönen egy számára igazán különleges személynek is köszönetet mondott a visszavonulását követően, aki nélkül nem juthatott volna el ideáig.

...svg content...Fotó: A pályafutása utolsó futamára készülő 42 éves Kimi Räikkönen, az Alfa Romeo finn versenyzője a Forma-1-es autós gyorsasági világbajnokság abu-dzabi futamának otthont adó Yas Marina versenypályán tartott sajtóértekezleten 2021. december 9-én. Az idényzáró futamon a címvédő és hétszeres vb-győztes Lewis Hamilton, valamint kihívója, a holland Max Verstappen a világbajnoki címért harcol az emírségek pályáján. MTI/EPA/DPPI/pool/Antonin Vincent
Style

TÉMÁK

Sokáig fogunk még emlékezni a vasárnap történtekre, amik történelmi jelentőséggel bírtak. Verstappen és Hamilton megkoronázta az egész évet, azt a bajnoki harcot, ami közöttük zajlott.

Néha a pályán kívül is csatáztak, többször összeütköztek, és ez a fináléban sem volt másképp Abu Dhabiban, ahol ugyanannyi ponttal a nevük mellett állhattak rajthoz. Végül a Red Bull holland versenyzője lett a befutó, így az első világbajnoki győzelmét ünnepelhette. Soron kívül Megvan a dátum: ekkor valósulhat meg a vita, amin Magyar Péter és Orbán Viktor is jelen lesz

Kimi Räikkönen rajongói legalább annyira szomorúak voltak, mint azok, akik mindennél jobban Hamilton győzelméért szorítottak. A finn „Jégember” elköszönt, már nem tér vissza, szögre akasztja az F1-es sisakját.

Ezzel egy olyan korszak zárult le számára, az F1 és a rajongói számára, ami húsz évvel ezelőtt vette kezdetét. A Ferrari legutóbbi világbajnoka már nem tagja a mezőnynek, és nem is fogja vezetni a 2022-es gépeket versenykörülmények között.